Naujausi, Žmonės

Ukmergiškės – geriausios Vilniaus regiono bibliotekininkės

Šiemet jau penktą kartą vyko bibliotekininkų konkurso „Riešutas“ apdovanojimai, kuriais įvertinti geriausi Vilniaus ir Alytaus apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojai. Šį renginį inicijuoja Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, o pateiktus kandidatus vertina Regiono bibliotekų taryba.

Geriausio bibliotekos vadovo apdovanojimas už lyderystę, profesionalų bibliotekos veiklos plėtojimą ir infrastruktūros gerinimą, sėkmingą komunikacinę veiklą ir strateginių vadybos sprendimų priėmimą įteiktas Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorei Rasai Griškevičienei.

Geriausia regiono bibliotekininke už įvairiapusiškas kūrybines iniciatyvas, profesionalią bendruomeninę veiklą, naujų idėjų per meninius ir kultūrinius projektus įgyvendinimą, edukacinių veiklų sklaidą ir aktyvų bibliotekos atstovavimą pripažinta Vlado Šlaito viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė edukacinei ir projektinei veiklai Kristina Darulienė.

Geriausia mokyklos bibliotekininke išrinkta Alytaus Putinų gimnazijos bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė. O Geriausia bibliotekininkų komanda tapo Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyrius.

Virtualioje erdvėje vykusiuose apdovanojimuose Kultūros ministerijos atminties institucijų politikos grupės vyriausioji specialistė Gražina Lamanauskienė sakė, kad šie metai viešosioms bibliotekoms buvo ypač svarbūs ir reikšmingi: „Viešosios bibliotekos dar pirmojo karantino metu pavasarį greitai perkėlė savo veiklas į virtualią erdvę, pademonstravo ir savo informacinių technologijų gebėjimus, ir kūrybingumą, ir inovacijas. Bibliotekų sektorius sutelkė savo jėgas visuomeniniams projektams.“

Geriausia regiono bibliotekininke išrinkta K. Darulienė prisipažino, jog bibliotekoje dirba neseniai, todėl šis apdovanojimas jai ypač svarbus: „Biblioteka suteikia galimybę dirbti labai įdomų, reikalingą ir naudingą darbą visuomenei. Galiu inicijuoti projektus, kurie prisideda prie mano krašto puoselėjimo ir leidžia man pačiai tobulėti kaip asmenybei.“

Apdovanojimų „Riešutas“ metu tradiciškai prisimenamas ir skaitymo skatinimo projektas „Vasara su knyga“. Šiemet regiono bibliotekos susitelkė ir pasiekė puikių rezultatų. Pirmąją vietą regione užėmusi Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka pritraukė daugiau kaip 1 000 skaitytojų, kurie perskaitė rekordinį skaičių knygų. Ši biblioteka tapo visos Lietuvos nugalėtoja.

Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ antrąją vietą regione užėmė Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, o trečioji vieta atiteko Vlado Šlaito viešajai bibliotekai.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Alvyda :
    Sveikiname,šaunuolės
  • Petrė :
    Už gražias akis, miela (mielas) Luka! Už gražias akis! Negirdėjai, kad taip būna? Už gražias kojas, jei ką, - dar daugiau duoda. Pabandyk pats (pati)... Pamatysi!
  • Luka :
    Juk Griškevičienė seniai nedirba, tai už ką jai čia tas apdovanojimas...

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas