G. Lapukas.

Žmonės

Pareigų neteksiantis ministro patarėjas planuoja atostogauti

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda paskyrė aštuonioliktosios Vyriausybės narius. Antradienį Seimui pateikta svarstyti naujosios Vyriausybės programa. Jeigu ketvirtadienio posėdyje dalyvaujančių parlamentarų balsų dauguma jai bus pritarta, premjerė bei ministrai prisieks ir pradės eiti savo pareigas. Tuo pačiu baigsis laikinosios Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės įgaliojimai.

Tikėtina, kad ši savaitė bus paskutinė šiose pareigose ir žemės ūkio ministro patarėjui veterinarijos, gyvulininkystės, maisto kontrolės klausimais Gediminui Lapukui. Ukmergiškis ministro Andriaus Palionio komandoje įsidarbino praėjusių metų rugsėjo 30 dieną. Prieš tai jis beveik 20 metų dirbo Pabaisko seniūnijos seniūnu.

Kadangi ministro patarėjas yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas, Valstybės tarnybos įstatymas numato, jog pasibaigus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoją į pareigas priėmusio valstybės politiko ar kolegialios valstybės institucijos įgaliojimams, šie tarnautojai atleidžiami iš pareigų.

Pagal įstatymą, tarnautojui atleidimo iš pareigų dieną išmokamos pinigų sumos už nepanaudotas kasmetines atostogas, praėjus mėnesiui nuo jo atleidimo – vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka. Jos mokėjimas nutraukiamas, jeigu asmuo priimamas į valstybės tarnautojo pareigas arba į darbą valstybės ar savivaldybės įstaigoje, išlaikomoje iš valstybės ar savivaldybės biudžeto, Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto ar iš kitų valstybės įsteigtų fondų lėšų, valstybės ar savivaldybės įmonėje, viešojoje įstaigoje, kurių savininkė yra valstybė arba savivaldybė, ar Lietuvos banke.

„Kai sulaukiau pasiūlymo užimti žemės ūkio ministro patarėjo pareigas, iki Vyriausybės įgaliojimų pabaigos buvo likę tik šiek tiek daugiau nei metai. Nors žinojau, kad ministerijoje teks dirbti palyginti neilgai, nedvejodamas sutikau. Manau, kad kiekvienam, daug metų dirbančiam įprastą darbą, yra naudinga būti išmestam į šaltą vandenį,“ – pajuokavo G. Lapukas.

Pasak jo, panašioje situacijoje jis atsidūrė ir šiuo metu, tačiau dėl to nė kiek neišgyvena.

„Pasikeitimus priimu ramiai. Esu nusprendęs iki pavasario paatostogauti, šį laiką skirti apmąstymams, kokios veiklos imtis ateityje. Be to, turiu ūkį, kurį 1995-iais ėmėsi kurti tėvas, iš Vilniaus persikėlęs gyventi į Ukmergės rajoną. Dabar galėsiu daugiau laiko skirti ir ūkininkavimui, padėti tėvui, kuriam jau 81 metai,“ – „Gimtajai žemei“ sakė ministro patarėjas.

G. Lapukas taip pat vadovauja praėjusių metų pradžioje įkurtam Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Ukmergės rajono skyriui.

„Mums pavyko likus porai mėnesių iki savivaldybių tarybų rinkimų suburti jaunų žmonių komandą, su kuria sulaukėme rinkėjų pasitikėjimo. Nedaug trūko, kad laimėtume tarybos nario mandatą. Tikimės, kad kiti rinkimai mums bus sėkmingesni, Savivaldybės taryboje turėsime savo atstovą“, – mintimis dalijosi ukmergiškis.

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas