Naujausi, Žmonės

Mes galime ir turime mylėti vieni kitus

Arvydas PĖŠINA

 

Ukmergės kultūros centras pradeda jau 15-ąją labdaros ir gerumo akciją „Baltas angelas“. Vėl renkamos lėšos sergančiam vaikui, ukmergiškiai vėl galės aukoti ir parodyti savo gerumą.

Šiais metais akcijos metu surinkti pinigai bus skirti birželio 22 dieną gimusiam Ajui. Jam tik penki mėnesiai, bet jau reikalinga sudėtinga operacija – kaulų čiulpų transplantacija. Pasak gydytojų, vaikai su tokiomis ligomis gimsta tik kartą per dvejus-trejus metus.

Jauna šeima, gyvenanti gražiame name, labai laukė pirmojo savo vaikelio. Kūdikis į pasaulį atėjo laiku, tačiau gydytojai pastebėjo, kad kažkas negerai. Ką tik gimusį mažylį Santaros ligoninėje Vilniuje apžiūrėjo gydytojai, išsikvietė pediatrą ir iš karto paguldė į reanimaciją.

Po penkių parų berniukas atvežtas pas mamą, bet kartu atkeliavo ir žinia – vaikas sunkiai serga. Medikai nuo pat pradžių buvo atsargūs – įtarė įvairias ligas. Per keturis mėnesius darytos kaulų čiulpų, kepenų biopsijos. Įtarta autoimuninės sistemos liga, infekcija. Atlikta daugybė tyrimų. Bet atsakymai vis būdavo neigiami. Todėl laukta, kol kūdikis paaugs.

Vis tik nustatyta leukemija. Rudeniop pradėtas chemoterapijos kursas, bet, įtarus infekciją, jis nutrauktas. Tačiau chemoterapija tik laikina priemonė – reikia kaulų čiulpų transplantacijos. Įprastai donoro sulaukiama po pusantro-dviejų mėnesių paieškos.

„Tačiau gali paaiškėti, kad donoras netiks… Tada vėl teks laukti, – sako mama. – Bet sūnus yra kovotojas.“

Tik gimusiam Ajui iš karto perpiltas kraujas, kas antrą dieną buvo perpilami leukocitai. Taip buvo pašalinti antikūniai ir ligoniukas lengviau sveiko. Dabar jis – žvalus, gerai valgantis ir miegantis, bendraujantis vaikas. Pagal jo ligą berniukas turėtų gulėti reanimacijoje. Bet jis – namuose. Tik kas savaitę, o jeigu viskas gerai – kas dvi, reikia važinėti pas gydytojus į Vilnių, Santaros klinikas.

Tradicinė akcija „Baltas angelas“ šiemet kitokia. Ankstesniais metais didelė dalis lėšų būdavo surenkama per Kultūros centre vykstantį koncertą. Dabar jo dėl pandemijos nebus. Tačiau, pasak Kultūros centro direktorės Rasos Graužinienės, „nors situacija neeilinė, niekas netrukdo daryti gerus darbus“. Todėl tikimasi, kad akcijos metu bus surinkta ne mažiau lėšų negu ankstesniais metais.

Aukoti yra keli būdai. Galima darbo dienomis, nuo 10 iki 18 valandos, pinigus atnešti į Kultūros centrą ir, pasirašius aukojimo lape, juos palikti budėtojui. Taip pat privatūs asmenys, įstaigos lėšas gali pervesti į specialią Kultūros centro sąskaitą Nr. LT92 4010 0429 0053 0556, esančią AB Luminor banke, banko kodas 40100.

Be to, galima aukoti ir savo darbovietėje, kuriai bus pasiūlyta rinkti lėšas. Kultūros centro darbuotojai jau surinko 200 eurų. Pinigų rinkimo akciją tęs savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka ir Ukmergės kraštotyros muziejus. Jie estafetę perduos kitoms įmonėms.

Aukoti sergančio mažojo Ajaus gydymui ukmergiškiai kviečiami iki Trijų karalių, t. y. iki 2021-ųjų sausio 6 d. Informacija apie labdaros ir gerumo akciją „Baltas angelas“ teikiama tel. 8 646 90334.

Akcijos organizatoriai dėkoja visiems už gerumą!

„Sūnus yra kovotojas“, – sako Ajaus mama.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas