Naujausi, Žmonės

Ukmergiškiui gydytojui įteiktas valstybinis apdovanojimas

Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Tarp apdovanotojų buvo ir medikas iš Ukmergės – gydytojas psichiatras Donatas Miezenas.

Valstybės apdovanojimai – tai Respublikos Prezidento dekretu skiriami ordinai, medaliai ir kiti pasižymėjimo ženklai, įteikiami Vasario 16-ąją ir Liepos 6-ąją. Iš viso šią dieną prezidentas apdovanojo 50 asmenų.

Per iškilmingą ceremoniją Prezidento rūmų Baltojoje salėje pagerbti mokslo ir švietimo, kultūros atstovai, verslo, ekonomikos ir medicinos asmenys, visuomeninių ir pilietiškumo iniciatyvų puoselėtojai, sportininkai, valstybės pareigūnai ir kariūnai bei su koronaviruso pandemija kovoję piliečiai.

„Šiandien matome daugybę įvairiausių sričių atstovų, kurių nuopelnai – aiškūs, neginčijami, išskirtiniai. Įvertinę jų darbus, dėkojame aukščiausio lygio pasaulio scenos žvaigždėms, žymiems Lietuvos ir užsienio valstybių mokslininkams, jaunimo švietėjams, istorijos tyrėjams ir puoselėtojams, meno kūrėjams, kultūros veikėjams. Dėkojame išskirtinį proveržį pasiekusiems verslininkams, veikliems visuomenės veikėjams, svarbių pilietinių ir socialinių iniciatyvų autoriams, tvirtų ryšių tarp draugiškų tautų kūrėjams. Dėkojame daugkartinei sporto čempionei, savo pavyzdžiu įkvėpusiai ištisą jaunųjų sportininkų kartą, policijos komisarui, savo gyvenimą skyrusiam kovai su korupciniais nusikaltimais, ir jaunam kariūnui, viskuo rizikavusiam dėl kitų žmonių gyvybių“, – ceremonijos metu kalbėjo prezidentas.

Pasak šalies vadovo, prisimindami šiuometinį sukrėtimą, kai visai šaliai teko sutelkti jėgas koronaviruso pandemijos akivaizdoje, reiškiame didžiausią padėką mūsų medikams, stovėjusiems pirmosiose nelengvos kovos gretose, ir visiems tiems, kurie skubėjo į pagalbą, kai to labiausiai reikėjo. Šią Valstybės dieną, anot prezidento, sutinkame ne tik nenugalėti, bet ir sustiprėję – įsitikinome, kiek daug galime padaryti, veikdami išvien. G. Nausėda palinkėjo, kad tai taptų įkvėpimu ateities darbams, kurie stiprintų Lietuvą ir toli už jos ribų skleistų mūsų šalies garsą.

Tarp liepos 6-ąją apdovanotųjų – ir VšĮ Ukmergės ligoninės gydytojas D. Miezenas, veiksmingai padėjęs suvaldyti pirmąjį COVID-19 (koronaviruso infekcijos) židinį Lietuvoje. Šalies prezidentas ukmergiškiui įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių. Į iškilmes Prezidentūroje D. Miezeną palydėjo šeima – žmona ir du vaikučiai.

„G. ž.“ inform.

Lietuvos Respublikos Prezidentos kanceliarijos nuotr./Robertas Dačkus

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Lukas :
    puikus daktaras

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas