Ukrainiečiai su „Miško broliais“.

„Antanas Smetona - iškiliausia Ukmergės rajono asmenybė“, Kultūra

Ukmergė – Ukrainos TV kanale ,,5“

Karolina ALIŠAUSKAITĖ

Rajono Turizmo ir verslo informacijos centro turizmo komunikacijos vadybininkė 

Laida „Continent“, transliuojama Ukrainos TV kanale „5“, šalyje yra laimėjusi daugybę tarptautinių apdovanojimų, o pagrindinis jos tikslas – papasakoti žiūrovams apie lankomiausias pasaulio vietoves.

Šios laidos autoriai lankėsi ir Lietuvoje, čia filmavo keturiuose miestuose: Molėtuose, Birštone, Kaune ir Ukmergėje.

Pirmiausia ukrainiečiai Uk-mergės krašte panoro aplankyti klubą „Miško broliai“. „Lyg šiolei jaučiame stiprų brolišką ryšį, kuomet jūsų partizanai padėjo mūsų partizanams“, – teigė svečiai.

Prezidento Antano Smetonos dvare jiems didžiausią įspūdį paliko pasakojimai apie Sofiją Smetonienę. Svečiams šiek tiek nuostabos sukėlė šakočio kepimas. „Procesas ilgas, todėl skanėsto kepimo metu būtų galima išgirsti ir skambių dainų bei eilėraščių“, – savo mintimis ir įžvalgomis dalinosi atstovai iš Ukrainos.

Lankydamiesi mieste jie klausėsi balandžių dainų. Labiausiai svečius sužavėjo grupės „Antis“ atliekama daina „Zombiai“, kurioje minima frazė „balandžių daug Ukmergėj“. Pasak ukrainiečių, nuo šiol ne tik visa Lietuva, bet ir Ukraina žinos apie Ukmergėje dainuojančius balandžius.

Svečiams buvo pristatytas ir „Miestas kalba Tau“ maršrutas, kurį šiuo metu subtitruojame ir į anglų kalbą. Išgirdę Kauno gatvėje „kalbančią moterį lange“, ukrainiečiai keliavo „ieškoti Jono,“ susipažino su miesto istorija, fiksavo gražiausias ir įsimintiniausias Ukmergės akimirkas.

Mūsų miesto vardas Ukrainos TV ekranuose nuskambės jau balandžio mėnesį.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas