Asociatyvi nuotrauka.

„Socialinės medijos – neribotos galimybės ir užslėptos žabangos“, Jaunimas

Informatikos mokysis ir ukmergiškiai pradinukai

Giedrė ŠATAITĖ

Praėjusių metų pradžioje Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centras pradėjo vykdyti projektą „Informatika pradiniame ugdyme“, skirtą pradinio ugdymo informatikos turiniui sukurti ir išbandyti. Tuomet projekto vykdytojais tapo 10 atrinktų šalies mokyklų. Jos kartu su mokslininkų grupe kūrė ir išbandė mokomąją medžiagą, parengtą remiantis informatikos turinio metmenimis; teikė siūlymus dėl informatikos turinio ir informatikos bendrosios programos projekto, atliko kitus darbus. Projektas prasidėjo vasario mėnesį ir baigėsi šįmet, rugpjūtyje.

Šiais mokslo metais nutarta vykdyti ir antrąjį projekto etapą. Paskelbus apie atranką, paraiškas dalyvauti kūrimo ir išbandymo veiklose pateikė 219 mokyklų iš 54 savivaldybių. Ugdymo plėtotės centro direktoriaus įsakymu sudaryta komisija įvertino paraiškose pateiktą mokyklų motyvaciją, mokyklų ir mokytojų patirtį naudojant IKT ugdyme, mokyklų techninę IKT priemonių bazę, galimybę suformuoti tinkamą komandą ir, atsižvelgusi į pateiktus dokumentus, į kūrimo ir išbandymo veiklas, atrinko 90 mokyklų. Tarp jų – ir Ukmergės „Šilo“ progimnazija bei Dukstynos pagrindinė mokykla.

Praėjusiais metais projekte dalyvavęs dešimtukas informatikos mokysis antroje klasėje, o prisijungusios 90 mokyklų išbandys pirmųjų dešimties testuotą ir pakoreguotą programą. Atrinktos mokyklos kartu su projekto komanda ir mokslininkų grupe kurs ir išbandys informatikos mokomąją medžiagą; dalyvaus projekto veiklose ir mokymuose; dalysis gerąja patirtimi su savo ir kitų mokyklų mokytojais.

Planuojama, kad nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. informatikos mokysis visi Lietuvos pradinių klasių mokiniai.

Kuo anksčiau pradėti informatikos ugdymą paskatino tai, kad naudojimosi komunikacinėmis informacijos technologijomis amžius jaunėja. Tad jau nuo ankstyvo amžiaus reikia ugdyti atsakingo, prasmingo naudojimosi informacinėmis technologijomis, saugumo elektroninėje erdvėje gebėjimus.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • fjghfh :
    akis tik sugadins ir tiek, ka jie ten ismoks

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas