Giedriaus AUGLIO nuotr.

Aktualijos, Naujausi

Vaikų globos namų pastate ketinama įrengti 35 butus

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 45 šalies savivaldybėms skyrė lėšų naujų socialinio būsto pastatų statybai arba esamų pastatų ar patalpų pritaikymui socialinio būsto paskirčiai, taip pat gyvenamųjų namų, butų pirkimui, jų pritaikymui neįgaliųjų poreikiams. Artimiausiu metu ministerija ketina priimti sprendimą skirti lėšas dar 13 savivaldybių. Tarp jų turėtų būti ir Ukmergės.

Kaip skelbiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išplatintame pranešime, 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemone „Socialinio būsto fondo plėtra“ gali naudotis visos (60) šalies savivaldybės. Iki 2016 m. birželio 1 d. 58 savivaldybės ministerijai pateikė paraiškas ES struktūrinių fondų finansavimui gauti, dvi savivaldybės paprašė paraiškos pateikimo terminą atidėti.

Rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė „Gimtajai žemei“ sakė, jog savivaldybė Centrinei projektų valdymo agentūrai, kuri prižiūri projektų įgyvendinimą ir vykdo jų vertinimą, yra pateikusi paraišką finansuoti parengtą projektą „Socialinio būsto pažeidžiamoms gyventojų grupėms įsigijimas ir pritaikymas“.

Bendra šio projekto vertė – beveik 1 mln. 230 tūkst. Eur. Iš jų apie 184 tūkst. Eur būtų savivaldybės lėšos. Pasak D. Zimblienės, sutartis dėl lėšų skyrimo dar nepasirašyta, vyksta paraiškos vertinimas.

Šiuo metu rajono savivaldybės eilėje socialiniam būstui gauti yra 115 ukmergiškių.

Investicinio projekto „Socialinio būsto pažeidžiamoms gyventojų grupėms įsigijimas ir pritaikymas“ tikslas yra padidinti rajono savivaldybės socialinio būsto fondą, siekiant išplėsti galimybes apsirūpinti būstu asmenims ir šeimoms, turintiems teisę į socialinio būsto nuomą.

Atsižvelgiant į tai, numatoma panaudoti dalį atsilaisvinusio Vaikų globos namų pastato, esančio Vilniaus g. 87. Atlikus kapitalinį remontą šias patalpas bus galima pritaikyti socialiniam būstui. Likusioje pastato dalyje ir toliau veiktų Ukmergės vaikų globos namai.

Parengtame projekte akcentuojama, jog šiuo metu viena didžiausių problemų̨ nekilnojamojo turto rinkoje yra aukštos būsto pirkimo ir nuomos kainos. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, mažas pajamas gaunantys asmenys bei šeimos dažnai negali nei įsigyti, nei nuomotis rinkoje siūlomų gyvenamųjų patalpų.

„Įgyvendinus šį projektą, rajono savivaldybės socialinio būsto fondas bus padidintas 35 vieno-dviejų kambarių butais. Taip pat padidės socialinio būsto prieinamumas nepasiturintiems savivaldybės gyventojams, atitinkamai sumažės socialinio būsto laukiančių asmenų dalis“, – apie projekto esmę kalbėjo D. Zimblienė.

ES fondų investicijų socialinio būsto plėtrai šalyje numatyta 58,7 mln. eurų, iš kurių 49,9 mln. eurų sudaro Europos regioninės plėtros fondo ir 8,8 mln. eurų – savivaldybių lėšos.

Pagal įvertintas savivaldybių paraiškas numatoma įsigyti 1 105 socialinius būstus, dar 500 – remontuoti ar rekonstruoti.

Socialinis gyvenamasis plotas daugeliui jo laukiančiųjų yra galimybė pradėti gyventi patogiau, oriau, ypač – šeimoms, kuriose yra vaikų. Socialiai pažeidžiamiausių žmonių gyvenimo kokybei pagerinti ir yra skirtas savivaldybių ir ES lėšomis finansuojamas Socialinio būsto fondas, kurį galima laikyti taip pat ir vienu iš socialinės atskirties mažinimo instrumentų. 2016 m. į sąrašus socialiniam būstui nuomoti Lietuvoje įtraukta daugiau nei 15 tūkst. šeimų.

2007–2013 m. finansinės paramos laikotarpiu socialinių būstų plėtrai buvo skirta 48,1 mln. eurų (40,9 mln. ES fondų lėšos ir 7,2 mln. eurų – savivaldybių biudžetų lėšos). Už juos naujai įrengta 271 socialinis būstas, 291 renovuotas, juose apsigyveno 1 220 žmonių.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas