Nors klubinis futbolo sezonas baigėsi vos prieš kelias dienas, už kiek daugiau nei savaitės startuoja pasaulio čempionatas. Tad laiko ilsėtis nėra, o ta proga startuoja nauja futbolo tinklalaidė su legendiniu futbolo komentatoriumi Nerijumi Kesminu ir Ervinu Kvitkausku bei Pauliumi Vaitiekūnu.
Pilną laidą galite pamatyti čia:
Į pirmąją laidą vyrukai susirinko itin geros nuotaikos, o ją geriausiai apibendrino Ervinas.
„Puikiai, nuostabiai. Artėja tai, ko visas pasaulis laukia. Mes irgi laukiame“, – į Pauliaus klausimą „kaip laikotės?“ atsakė Kvitkauskas.
Pirmojoje laidoje buvo kalbėta ne tik apie birželio 11 d. Šiaurės Amerikoje startuojančias planetos pirmenybes, bet pažvelgta ir į savaitgalį vykusius reikalus.
Čempionų lygos finalas
Pirmiausia buvo paliestas UEFA Čempionų lygos finalas, kuriame po baudinių serijos titulą apgynė Paryžiaus „Saint-Germain“ (PSG) futbolininkai, nukovę Londono „Arsenal“.
Pirmasis apie kovą dėl titulo Budapešte pasisakė Kvitkauskas, kuris teigė, kad PSG pergalė buvo dėsninga.
„Aš galvoju, kad tiesiog nugalėjo teisybė. PSG yra komanda, kuri žaidžia žiauriai gražų ir akiai patrauklų futbolą. Tuo metu „Arsenal“ mes jau esame praminę futbolo teroristais. Šį kartą terorizmo aktas nepavyko“, – sakė Kvitkauskas.
Kesmino tonas Anglijos komandos atžvilgiu buvo švelnesnis. Jis pripažino, kad Londono klubui pavyko gerokai apsunkinti PSG užduotį, tačiau žaidimo kokybe galiausiai pranašesnė vis dėlto buvo Prancūzijos ekipa.
„Maksimaliai įklampino, aš sakyčiau taip, – apie „Arsenal“ sakė Nerijus. – Baudiniai reiškia, kad PSG rungtynių nelaimėjo. Bet taip, prisimenant progas – Kvaratskhelios virpstą ir kitus dalykus, aišku, kad PSG sukūrė daugiau.“
Tinklalaidėje aptarta ir lemiama baudinių serijos akimirka – netikslus Gabrielio Magalhaeso smūgis. Kesminas teigė dar prieš smūgį pajutęs, kad gynėjui sudrebės kojos.
„Bet ten jau buvo matyti, kad jis neįmuš, kai ėjo nuo aikštės vidurio. Bent jau man“, – sakė komentatorius.
Vaitiekūną nustebino trenerių pasirinkti žaidėjai atlikti baudinius, tačiau Kesminas ir Kvitkauskas kolegai tai aiškino nuovargiu ir atliktais keitimais, mat dideliame karštyje vykusiame finale prireikė visų 120 minučių.
Amžiaus rekordas Lietuvoje ir bręstanti klasika
Dėmesio skirta ir Lietuvos futbolui. Sekmadienį įvykusios „Kauno Žalgirio“ ir Vilniaus „Žalgirio“ rungtynės Dariaus ir Girėno stadione pritraukė 8,308 žiūrovus – tai aukščiausios Lietuvos futbolo lygos lankomumo rekordas šiame amžiuje.
Kesmino teigimu, ši akistata pamažu įgauna ypatingą reikšmę Lietuvos futbolo kontekste.
„Manau, tai yra dar nesubrendusi, bet bręstanti Lietuvos futbolo klasika, – sakė Lietuvos futbolo balsas. – Vilnius–Kaunas, kaip Ispanijoje Madridas–Barselona. Spėju, kad artimiausius sezonus, turbūt ne vieną ir ne du, bet kokiu atveju, bet kokioje sezono stadijoje, tai bus centrinės rungtynės.“
Susitikime apsilankęs Kvitkauskas taip pat išskyrė atmosferą ir stadiono svarbą.
„Buvau tose rungtynėse, tikrai jautėsi atmosfera, jautėsi, kad atvažiavai į futbolą. Visų pirma, akivaizdu, kad stadionas yra geriausias Lietuvoje. Amžiaus rekordas, reikia pasveikinti abu klubus. Tikrai buvo labai smagu apsilankyti“, – įspūdžiais dalijosi Ervinas.
Mačą 1:0 laimėjo sostinės klubas. Vertindamas rungtynes, Kvitkauskas pažymėjo, kad „Kauno Žalgiris“ buvo arčiau pergalės, tačiau Vilniaus klubui šis rezultatas gali tapti svarbiu postūmiu.
„Aš galvoju, kad „Kauno Žalgiris“ žaidė geresnes rungtynes, turbūt buvo arčiau pergalės, bet tuo ir žavus futbolas, kad nebūtinai laimi ta komanda, kuri turi geresnius žaidėjus ar geriau žaidžia.
Vilniečiams, faktas, tai yra geras atspirties taškas, gera pradžia. Po rinktinių pertraukos dar įsilies nauji žaidėjai. Stovyklėlė Druskininkuose, vadinamoji „cementofkė“, panašu, kad pavyko neblogai“, – teigė Ervinas.
Pasaulio čempionate – 48 rinktinės: ar ne per daug?
Antroje laidos dalyje dėmesys krypo į pasaulio čempionatą, kuriame pirmą kartą varžysis 48 rinktinės. Kesminas pripažino, kad platesnė geografija suteiks daugiau pažintinio įdomumo, tačiau kartu kels klausimų dėl bendro turnyro lygio.
„Pažintine prasme įdomu, bet nekokybiškų rungtynių bus daugiau, čia faktas. Haitis, Kiurasao… Manau, prieš juos ir mes (Lietuva) sužaistume konkurencingai, galbūt netgi sukapotume į gabalus, – rėžė Nerijus. – Bet sportas kuo toliau, tuo labiau komercializuojasi ir, aišku, ta geografija reikalinga. Reikalinga ir didesnė TV auditorija.

Tuo metu mažoms šalims, iš šio konteksto neišmeskime ir savęs, yra kur kas daugiau šansų patekti į pasaulio čempionatą. Nežinau, man atrodo, kad kokybiško futbolo procentas bus per mažas.“
Jo manymu, išaugęs rungtynių skaičius turėtų lemti ir didesnį įvarčių kiekį. Vaitiekūnas pažvelgė į lažybininkų prognozes ir pagarsino jų nubrėžtą ribą – 284 įvarčiai per 104 rungtynes.
„Manau, kad jų bus daugiau, nes tokios komandos kaip Kiurasao ir Haitis, ta pati Panama, įvarčių iš savo vartų išsisems kibirais, – toliau skambiai mintis dėliojo Kesminas. – Tos rungtynės įvarčių prigeneruos, o kaip bus atkrintamosiose – galima tik spėlioti.“
Pirmenybių favoritai ir Messi bei Ronaldo klausimas
Kalbėdamas apie turnyro favoritus, Nerijus netikėjo Pietų Amerikos atstovų sėkme ir prognozavo Europos rinktinių pranašumą.
„Manau, kad Europa laimės šį čempionatą. Argentina tikrai nėra geresnė nei buvo prieš ketverius metus Katare, – vertino komentatorius. – Tuo metu brazilų vienintelis koziris yra treneris – Carlo Ancelotti. Pati komanda… Su žaidėjais kaip ir viskas gerai, bet tikrai nėra geriau nei Prancūzijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Ispanijoje ar Portugalijoje“.
„Aš Argentina netikiu visiškai, – pritarė Kvitkauskas. – Tiesa, netikėjau ir prieš ketverius metus, bet likau nustebintas. Visų pirma, laimėti pasaulio čempionatą antrą kartą iš eilės ir apginti titulą yra maksimaliai sudėtinga.
Lionelis Messi jau Katare buvo momentų žaidėjas, dabar jis jau toks… Bet vis tiek žais daug, čia yra principo reikalas. Žmogus praeitą čempionatą nukalė titulą, legenda. Tas pats treneris – akivaizdu, kad jie kartu gyvens ir mirs.“
Visgi Ervinas kiek daugiau tikėjimo išreiškė Brazilijos atžvilgiu, kurios sudėtyje įžvelgia aiškų privalumą.
„Brazilija, manau, visada yra tarp pretendentų. Kas dabar yra jų pliusas – jie retai turėdavo du gerus vidurio gynėjus, o dabar turi Gabrielį ir Marquinhosą. Turbūt vieni geriausių gynėjų pasaulyje“, – kalbėjo Kvitkauskas.
„Nesu įsitikinęs“, – į klausimą, ar Ronaldo žais startinėje sudėtyje, trumpai sureagavo Kesminas.
Tuo metu Kvitkauskas sakė, kad situacija gali priklausyti nuo Portugalijos rinktinės trenerio Roberto Martinezo sprendimų.
„Aš irgi. Gal pradžioje eis į startą, bet po to gali būti įvairiai. Klausimas, kokius kiaušus parodys Roberto Martinezas. Aišku, Ronaldo žaidžia puolėjo pozicijoje, tad jį paslėpti yra kažkiek lengviau. Jam nereikia kurti, jis gali stovėti baudos aikštelėje ir tiek“, – svarstė Ervinas.
Kas gali nustebinti ir rezultatyviausias žaidėjas
Tarp rinktinių, kurios galėtų būti įdomios ne vien favoritų kontekste, Kesminas išskyrė penkias valstybes – dvi Afrikos ir tris šeimininkes.
„Nežinau, ar apie Maroką dar galima kalbėti kaip apie kažkokį X faktorių. Tai pasaulio čempionato pusfinalyje žaidusi ir nuolatinė FIFA reitingo dešimtuko rinktinė. Labai solidi komanda vien pagal pavardes.
Tą patį Senegalą bus įdomu stebėti, ypač po benefiso Afrikos čempionate. Taip pat visos trys šeimininkų komandos – JAV, Kanada ir Meksika. Bus įdomu. Vien tai, kad jie žais namuose prideda įdomumo, bet tai ir taip yra kokybiškos komandos“, – dėstė legendinis komentatorius.
Kalbant apie rezultatyviausią čempionato žaidėją, Nerijus ir Ervinas linko prie Anglijai atstovaujančio Miuncheno „Bayern“ įvarčių mašinos Harry Kane’o kandidatūros.
Kesminas šalia jo minėjo ir Madrido „Real“ bei Prancūzijos superžvaigždę Kylianą Mbappe.
„Arba Harry Kane’as, arba Kylianas Mbappe. Jie abu turi gerus klientus grupių etape – Kane’as turi Panamą, ten, manau, trys įvarčiai tikrai kris“, – prognozavo Kesminas.
„Aš irgi manau, kad einu su Kane’u, – sakė Kvitkauskas. – Jis štampuoja tuos įvarčius, progas gerai išnaudoja. Kad ir kaip nesu anglų fanas, jie vis tiek turėtų eiti toli. Jis dabar yra geriausias devintas numeris.“

Naujienos iš interneto
Rekomenduojami video
Aktualijos
Žiūrėti kitas naujienas
Aktualijos
MMA kitąmet didės 92 eurais ir sieks 1 245 eurus „ant popieriaus“
2026/07/13
Komentarų (0)
Aktualijos
Rajono Savivaldybės taryboje
2026/07/12
Komentarų (0)
Aktualijos
Uogienių sezonas bus pigesnis
2026/07/09
Komentarų (0)
Aktualijos, Naujausi
Stiprinama partnerystė su Lietuvos šaulių sąjunga
2026/07/05
Komentarų (0)
Aktualijos, Naujausi
Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijoje – iškilminga atlaidų ir istorinio jubiliejaus šventė
2026/07/02
Komentarų (0)
Aktualijos, Naujausi
Nuo finansų ir investicijų iki mažėjančio gimstamumo
2026/07/02
Komentarų (4)
Paminėta Valstybės ir Tautiškos giesmės diena
2026/07/11
Komentarų (0)
Lankėsi Seimo pirmininkas J. Olekas
2026/07/10
Komentarų (0)
Laiškas iš savivaldybės į Miškų gatvę keliavo… 16 dienų
2026/07/09
Komentarų (2)
Pradedami dar dviejų viadukų rekonstravimo darbai
2026/07/04
Komentarų (1)
Dar vienas skveras pasipuošė naujais želdiniais
2026/07/03
Komentarų (0)
NŽT kviečia ūkininkus pranešti apie netinkamą valstybinės žemės naudojimą
2026/07/03
Komentarų (0)
Pensijų anuitetų indeksacija spartėja: išmokos didės 4,7 proc.
2026/07/01
Komentarų (0)
Nuo liepos keičiasi nedarbo išmokų tvarka
2026/07/01
Komentarų (0)
Grįžusių 1 ir 2 ct monetų svoris viršija 100 tonų
2026/07/01
Komentarų (0)
Žmonės
Žiūrėti kitas naujienas
Žmonės
Kai žmogui suteikiama galimybė – jis nustebina
2026/07/13
Komentarų (0)
Naujausi, Žmonės
Kelionė į lankomiausias Dzūkijos vietas
2026/07/12
Komentarų (0)
Žmonės
Minėjo Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną
2026/06/25
Komentarų (0)
Naujausi, Žmonės
Ukmergės krašto bendruomenės Karklėje
2026/06/24
Komentarų (0)
„Laiko atspindžiai Vilkmergės žemėje“, Naujausi, Žmonės
„Pilietiškumo festivalis“ Leonpolyje subūrė diskusijoms
2026/06/14
Komentarų (0)
Kultūra, Naujausi, Žmonės
„Liko pievoje vaikystės brydės…“
2026/06/09
Komentarų (0)
Jasiuliškių socialinės globos namams vadovaus Irma Vaitaitienė
2026/07/06
Komentarų (0)
Žmonės su negalia atrado daugiau nei pagalbą – bendruomenę
2026/07/02
Komentarų (0)
Su gelbėtojų komanda į Venesuelą išvyko ir ukmergiškis
2026/07/02
Komentarų (0)
Varžų kaime atidengtas atminimo kryžius partizanams ir laisvės kovotojams
2026/06/23
Komentarų (0)
Pavyzdys kolegoms ir pasididžiavimas Ukmergei
2026/06/18
Komentarų (0)
Jūrų skautai išlydėti į iššūkių kupiną kelionę
2026/06/18
Komentarų (0)
Gyvos karo Ukrainoje patirtys ir išgyvenimai
2026/06/04
Komentarų (0)
Prezidentūroje pagerbtos daugiavaikės mamos
2026/06/03
Komentarų (3)
Atmintis negali būti beženklė
2026/05/29
Komentarų (0)
Įvairūs
Žiūrėti kitas naujienas
Įvairūs
Pianinų pervežimas Vilniuje: kodėl tai darbas tik patyrusiems specialistams
2026/07/10
Komentarų (0)
Įvairūs
Nerūpestinga vasara – kaip profesionalus vandens pristatymas į namus keičia šiuolaikinio namų ūkio kasdienybę?
2026/07/08
Komentarų (0)
Įvairūs
Kodėl biure tvarka tapo svarbi ne mažiau nei gera kava?
2026/07/08
Komentarų (0)
Įvairūs
Ką daryti interneto puslapių savininkams, patiriantiems DDOS atakas?
2026/06/30
Komentarų (0)
Įvairūs
Kasdieniai vyriško džemperio deriniai: kaip atrodyti tvarkingai ir patogiai?
2026/06/18
Komentarų (0)
Įvairūs
Prabangios poilsinės kelionės: ką renkasi komforto ieškantys keliautojai?
2026/06/18
Komentarų (0)
Kodėl naudoti automobiliai išlieka viena aktyviausių rinkų Lietuvoje
2026/07/08
Komentarų (0)
Buitinė chemija ir dažniausi mitai apie namų valymą
2026/07/08
Komentarų (0)
Tekstilės galia jaukiems namams: užuolaidos, kilimai ir pagalvėlės
2026/07/08
Komentarų (0)
Variklio alyva: kaip išsirinkti tinkamiausią ir kodėl ji tokia svarbi?
2026/06/26
Komentarų (0)
Vertikalios žaliuzės: kodėl jos vėl užkariauja mūsų namus?
2026/06/26
Komentarų (0)
Kultivatorius sodui: 3 pasirinkimai dirvai paruošti ir prižiūrėti
2026/06/23
Komentarų (0)
Per daug veido kremų? Kaip teisingai derinti priemones kasdien
2026/06/18
Komentarų (0)
Rinkodaros spąstai prekybos centruose: kaip suprasti, kur yra tikros akcijos, o kur tik triukas?
2026/06/18
Komentarų (0)
Švedija kaip darbo vieta: ką verta žinoti prieš priimant pasiūlymą?
2026/06/18
Komentarų (0)
Kultūra
Žiūrėti kitas naujienas
Kultūra
Sugrįžta renginiai į kiemus
2026/07/12
Komentarų (0)
Kultūra, Naujausi
Chorų festivalyje Kaišiadoryse
2026/07/12
Komentarų (0)
„Laiko atspindžiai Vilkmergės žemėje“, Kultūra, Naujausi
Lemtingas lūžis, pakeitęs Bažnyčios ir valstybės gyvenimą
2026/06/30
Komentarų (0)
„Laiko atspindžiai Vilkmergės žemėje“, Kultūra, Naujausi
Stebuklinga Vasarvidžio šventė Ukmergės piliakalnio papėdėje
2026/06/27
Komentarų (0)
Kultūra, Naujausi
„Mini Lietuva“ parką papildė Kaišiadorių katedros miniatiūra
2026/06/16
Komentarų (0)
Kultūra, Naujausi
Ukmergė pulsavo šiuolaikinio šokio ritmu
2026/06/14
Komentarų (0)
Paminėta Valstybės ir Tautiškos giesmės diena
2026/07/11
Komentarų (0)
Moksleivių dainų šventėje – ir Ukmergės kolektyvai
2026/07/03
Komentarų (0)
Joninės Monart studijos kiemelyje
2026/07/02
Komentarų (0)
Istorija, kurios negalima pamiršti
2026/06/26
Komentarų (0)
Tokio didelio festivalio „Kilkim Žaibu“ dar nebuvo
2026/06/24
Komentarų (0)
Kraštietė politikė vėl atvėrė Seimo erdvių duris Ukmergės menininkams
2026/06/18
Komentarų (0)
Ukmergiškiai dainavo ir šoko Jonavoje
2026/06/13
Komentarų (0)
„Liko pievoje vaikystės brydės…“
2026/06/09
Komentarų (0)
Pristatyta buvusios ukmergiškės knyga „Rueda“
2026/06/08
Komentarų (0)