Senamiesčio progimnazijos mokiniai – dažni Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos svečiai.

Naujausi, Žmonės

Kai bendrystė tampa tradicija…

Bendrystė ir bendradarbiavimas – tai vertybės, kurios stiprina bendruomenę, ugdo empatiją, pagarbą ir socialinį jautrumą. Tokios vertybės dažniausiai gimsta iš nuoširdaus bendravimo, dėmesio vieni kitiems bei noro kurti ryšį, išliekantį ilgą laiką. Todėl ypatingą prasmę įgauna bendrystė tarp skirtingų kartų. Būtent tokia prasminga draugystė jau ne vienerius metus jungia Ukmergės rajono neįgaliųjų draugiją ir Senamiesčio progimnaziją. Šis užsimezgęs ryšys tarp dviejų įstaigų tapo ne tik gražia tradicija, bet ir svarbia galimybe augti kartu, pažinti vieni kitus, dalintis šiluma bei kurti atviresnę ir jautresnę visuomenę.

Jau ne vienerius metus Senamiesčio progimnazijos bendruomenė, o ypač 2A klasės auklėtoja Irena Mackevičienė su savo auklėtiniais, aktyviai bendrauja ir bendradarbiauja su Ukmergės rajono neįgaliųjų draugija, organizuoja įvairias bendras iniciatyvas bei šventinius susitikimus. Neįgaliųjų draugijos nariai ir progimnazijos moksleiviai bendroms iniciatyvoms susitinka kelis kartus per metus ir kartu mini šventes – Mamos dieną, šv. Kalėdas, kitas. Jų metu vykstanąios kūrybinės dirbtuvės, jaukūs, bendri pasibūvimai ir užsiėmimai, suteikia progą ne tik švęsti svarbias metų akimirkas, bet ir kurti nuoširdų tarpusavio ryšį. Jų metu vaikai mokosi suprasti, priimti ir gerbti žmonių įvairovę, o draugijos nariai jaučia bendruomenės dėmesį, rūpestį ir nuoširdų bei šiltą tarpusavio ryšį su vaikais.

Tokios draugystės pagrindas – abipusis atvirumas, noras bendrauti ir būti kartu. Klasės auklėtoja tokiu būdu ugdo savo auklėtinių socialinį atsakingumą bei sąmoningumą, empatiją ir gebėjimą pastebėti šalia esančius žmones. Dalyvaudami bendrose veiklose ir renginiuose vaikai ne tik dovanoja savo šypsenas, pasirodymus ar rankdarbius, bet ir patys įgauna neįkainojamų gyvenimiškų patirčių bei pamokų, mokosi ugdyti bei palaikyti draugiškus ryšius, jautrumą ir pagarbą kitam. Neįgaliųjų draugijos nariai taip pat tampa svarbia šios bendruomenės dalimi, jie dalijasi savo patirtimis, istorijomis, šiltais žodžiais, nuoširdžiomis šypsenomis bei džiaugsmo ašaromis. Tokie susitikimai kuria tarpusavio supratimą ir mažina socialinę atskirtį, parodydami, kad bendrystė – neturi ribų.

Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Zita Kviklienė džiaugėsi, kad ši draugystė ir bendradarbiavimas, besitęsiantis metai iš metų, ne tik nenutrūko, bet ir tapo tvirta, prasminga tradicija, kuri puoselėjama su begaline meile ir atsakomybe. Kiekvienas bendras renginys ar susitikimas tampa mažu, bet labai svarbiu žingsniu stipresnės ir vieningesnės visuomenės link. „Draugystė tarp ugdymo įstaigos ir neįgaliųjų draugijos, tai daugiau nei bendri renginiai. Tai gyvas pavyzdys, kaip nuoširdus bendradarbiavimas, pagarba ir rūpestis vieni kitais kuria tikrąją bendruomenės stiprybę. Tokios iniciatyvos įkvėpia tikėti, kad mažais gerumo darbais galime padaryti didelius pokyčius“, – sakė Z. Kviklienė.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas