Ministrė J. Zailskienė ir meras D. Varnas.

Aktualijos, Naujausi

Jasiuliškių socialinės globos namai perduoti Ukmergės rajono savivaldybei

Balandžio 9 dieną Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) Ukmergės rajono savivaldybei perdavė Jasiuliškių socialinės globos namų savininko teises ir pareigas. Perdavimo aktą savo parašais patvirtino socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė ir rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

„Sveikinu ir džiaugiuosi Ukmergės rajono savivaldybės vadovybės apsisprendimu tapti vis didesnę svarbą įgaunančių socialinės globos paslaugų teikimo šeimininkais. Savivaldybė geriausiai žino, ko reikia jos rajono gyventojams. Neabejoju, kad tai prisidės prie kokybiškesnių, geresnių ir taiklesnių socialinių paslaugų suteikimo“, – sakė ministrė J. Zailskienė.

Meras D. Varnas teigė, jog „perimdami Jasiuliškių socialinės globos namus, prisiimame atsakomybę kurti žmogui artimesnes, lankstesnes ir kokybiškesnes socialines paslaugas. Sieksime, kad jos kuo geriau atlieptų mūsų rajono gyventojų poreikius.“

Rajono savivaldybė pažymi, jog šis sprendimas atveria naujas galimybes dar efektyviau rajone organizuoti socialinių paslaugų teikimą. Savivaldybė galės lanksčiau planuoti paslaugų apimtis, geriau prisitaikyti prie vietos bendruomenės poreikių bei užtikrinti nuoseklų socialinės globos sistemos stiprinimą.

SADM iki šiol savivaldybėms jau yra perdavusi 9 socialinės globos įstaigas.

„G. ž.“ inform.

  • Jasiuliškių socialinės globos namuose šiuo metu paslaugas gauna 231 asmuo, iš jų 10 – grupinio gyvenimo namuose Ukmergėje. Įstaiga taip pat teikia trumpalaikės socialinės globos, laikino atokvėpio ir apsaugoto būsto paslaugas, taip sudarant sąlygas gyventi kuo savarankiškesnį ir orų gyvenimą. Dienos užimtumo paslaugos teikiamos užimtumo centre ,,Ąžuolas” Vidiškių miestelyje.
  • Globos namuose dirba 123 darbuotojai, iš jų 12 – socialinių darbuotojų, 10 – bendrosios praktikos slaugytojų, 64 individualios priežiūros darbuotojai bei slaugytojų padėjėjai, 6 užimtumo specialistai, administracinis personalas bei kiti aptarnaujantys darbuotojai.
  • Neoficialiais šaltiniais šios globos įstaigos istorija prasidėjo 1934 metais, kai dvarininkas V. Stoma ėmė rūpintis dviem neįgaliomis moterimis. Nacionalizavus dvarą, apie 1945 metus, čia pradėti kurti senelių namai. Iš Ukmergės, Taujėnų ir Kavarsko čia buvo atvežti seni, neįgalūs, karo suluošinti vieniši žmonės.
  • 1972 metais buvo pastatyti nauji globos įstaigos korpusai. Tuomet čia gyveno 470 senelių ir neįgaliųjų.
  • 1995 metais įstaigoje imta apgyvendinti asmenis su psichine ir proto negalia.
  • Iki 2010 metų įstaiga priklausė Vilniaus apskrities administracijai, o nuo 2010-ųjų iki 2026 metų šios globos namų steigėjo pareigas vykdė Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Valio :
    Jau dabar tuoj bus direktorius...

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas