Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) taps agrosektoriaus žinių sklaidos ir inovacijų centru – vyks 29-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2025“, subursianti per 400 verslo įmonių, organizacijų bei smulkiųjų prekybininkų. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys, pritraukiantis dešimtis tūkstančių lankytojų, kasmet svariai prisideda prie vykstančio agrosektoriaus proveržio.
Parodoje – modernų žemės ūkį kuriančios inovacijos
Jau kuris laikas agrosektoriaus naujovės glaudžiai siejasi su tvariu šalies vystymusi. „Ką pasėsi… 2025“ suteiks galimybę lankytojams susipažinti su pažangiausiomis technologijomis, kurios gali padidinti derlių, sumažinti gamybos kaštus ir pagerinti produkcijos kokybę. Kartu bus pristatyti ir tvarūs sprendimai, prisidedantys prie ekologinės veiklos plėtros.
„Ši paroda yra puiki proga pasinerti į šiuolaikinio žemės ūkio pasaulį, kuriame vis didesnę svarbą įgyja aukštosios technologijos ir tvarumo sprendimai. Paroda „Ką pasėsi… 2025“ suteiks galimybę susipažinti su žemės ūkio inovacijomis, kurios padeda spręsti šiandienos iššūkius, susijusius su klimato kaita ir jos sukeliamais ekstremaliais gamtos reiškiniais, prastėjančia dirvožemio būkle, būtinybe tausojančiai naudoti išteklius ir daugybę kitų. Parodos dalyviai ir lankytojai turės galimybę klausytis ekspertų pranešimų apie sprendimus, galinčius padidinti žemės ūkio sektoriaus ir kaimo vietovių atsparumą, išgirsti ateities prognozes“, – teigia VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė Rita Petlickaitė.
Pasak VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro Parodų organizavimo skyriaus vadovės dr. Rimos Pranaitienės, ši žemės ūkio paroda yra svarbi platforma susitikimams ir bendradarbiavimui tarp žemdirbių, verslo atstovų, politikų, akademinės bendruomenės ir visuomenės.
„Šis renginys suteikia galimybę dalytis patirtimi, idėjomis, kartu ieškoti bendrų sprendimų. Parodoje bus galima iš arti pamatyti plačiausią žemės ūkio technikos ir įrangos gamą, taip pat daugybę kitų sprendimų, skirtų ūkininkams ir namų ūkiams. Įmonių ir organizacijų stenduose lankytojų lauks konsultacijos, bus galima išmėginti bei įsigyti produkciją. Prognozuojame, kad per tris parodos dienas įvyks daug naudingų sandorių“, – sako Parodų organizavimo skyriaus vadovė.
Parodoje bus įvertintos įmonės, pristatančios pačius inovatyviausius ir moderniausius žemės ūkiui skirtus sprendimus. Tęsiant tradiciją, dešimt geriausių parodos eksponatų bus apdovanoti unikaliais medaliais.
Išskirtinis dėmesys naujovėms
Ekspozicijų turinys planuojamas itin kruopščiai: rūpinamasi, kad esamus ir potencialius klientus iš Lietuvos bei užsienio pasiektų naujausi produktai ir paslaugos. Visus – nuo jauniausių iki vyriausių – bus siekiama įtraukti į įvairias įmonių ir organizatorių ruošiamas veiklas bei staigmenas.
Parodoje ketinamų pristatyti eksponatų spektras itin platus: pasaulinių prekės ženklų žemės, miškų ir komunalinio ūkio technika ir įranga, automobiliai ūkininko ūkiui ir ne tik, derliaus apdorojimo ir sandėliavimo įranga, sodo ir daržo įranga bei įrankiai, priemonės ir įrankiai statyboms, remontui, ūkio darbams.
Renginyje išskirtinis dėmesys skiriamas augalų apsaugos ir priežiūros priemonėms, kurių viena tiekėjų – UAB „TIMAC AGRO Lietuva“ – pagrindinė šių metų parodos rėmėja. Įmonės vadovė Inga Kalesnikovė, kalbėdama apie pasirodysiantį bendrovės produktų asortimentą, kviečia atkreipti dėmesį į kokybę bei inovacijų tvarumą ir ilgaamžiškumą: „Inovacijos – tai ne tik naujienos ir kaskart perkuriamos formulės. Tai taip pat gebėjimas atrasti technologijas, kurios būtų ilgaamžiškos ir savo išskirtinę vertę kurtų net ir po daug metų“.
Bendrovės „TIMAC AGRO Lietuva“, 15 metų tiekiančios pažangiausias tręšimo technologijas ūkininkams, vadovė nurodo, jog šių metų įmonės „žvaigždė“ – dirvos gerinimui skirta priemonė, nuo kurios, anot pašnekovės, ir prasidėjo bendrovės veikla.
„Ką pasėsi… 2025“ parodos šūkis – inovacijos, kurios augina. Lankytojai galės išvysti aplinkai draugišką elektrinį krautuvą, visiškai skaitmenizuotus naujos kartos kombainus su prognozine važiavimo greičio automatika bei Lietuvoje dar nematytą kombaino modelį, garantuojantį ženkliai didesnį našumą, efektyvumą ir komfortą kasdieniame darbe. Bus galima apžiūrėti tiesioginės sėjos sėjamąją, leidžiančią atlikti sėją be tarpinio dirvožemio paruošimo ir užtikrinančią aukštą sėjos tikslumą, taip pat grūdų džiovyklą, kuri yra puikus ekonomiškumo ir technologijų derinys, Lietuvoje dar nematytą kelių priežiūros įrangą ir daugybę kitų įdomių eksponatų. Ūkininkai parodoje sulauks finansavimo pasiūlymų, padedančių įgyvendinti tvarius projektus – nuo atsinaujinančios energetikos sprendimų iki tvaraus ūkininkavimo technologijų diegimo.
Lankytojų laukia gausi renginių programa
Be 10 ha teritorijoje ir trijuose parodų paviljonuose lankytojams skirtų ekspozicijų, ūkininkų ir entuziastų lauks turininga parodos šviečiamoji programa – 55 seminarai ir 5 diskusijos apie inovatyvų, efektyvų ir pelningą ūkį, technologijų įtaką derliaus savikainai, ekologinės produkcijos pasiekiamumo problemas, inovatyvius putinų produktus bei lietuvių startuolį, sukūrusį augalų diagnostikos matuoklį.
Visas tris parodos dienas vyks demonstraciniai renginiai, kuriuose bus pristatomi augalų mitybos poreikius leidžiantys nustatyti pasėlių skenavimo metodai, precizinei žemdirbystei naudojami dronai. „Ką pasėsi… 2025“ teritorijoje veiks unikali senovinių ir savos gamybos traktorių ekspozicija, sukurta ūkininkų iš skirtingų Lietuvos regionų. Parodoje ūkininkai lauks lankytojų, norinčių atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį eksponatą, simpatijų. Palaikymo tikisi ir VI tarptautinio drožėjų grandininiais pjūklais čempionato dalyviai, kurie susirinkusiuosius apdovanos ne tik puikiu reginiu, bet ir pakvies sudalyvauti aukcionuose, įsigyti vietoje sukurtų medžio skulptūrų.
Nuo parodos neatsiejama mugė šurmuliuos ir šiais metais. Į renginį sugužės amatininkai, sodininkai, gėlininkai, tautodailininkai, misto produktų gamintojai bei tautinio ir kulinarinio paveldo atstovai. Įsigiję norimą dirbinį, paskanavę mugės vaišių, lankytojai galės išmėginti savo jėgas keturračių trasoje, veiksiančioje visą parodos darbo laiką. Mažieji parodos svečiai bus laukiami specialiai jiems įkurtoje laisvalaikio zonoje, o didieji – neįprastose degustacijose, organizuojamose paskutinę parodos dieną, šeštadienį. Kviečiame sekti nuolatos atnaujinamą renginio programą interneto svetainėje www.expoacademia.lt.
Lankytojų patogumui parodos darbo metu (kiekvieną dieną nuo 8.30 iki 17.00 val.), kas pusvalandį nuo PLC „Mega“ (Islandijos pl. 32, Kaunas, kelio A1 atkarpos Vilnius–Kaunas 101 km) į parodą kursuos nemokamas autobusas.
Paroda „Ką pasėsi… 2025“ veiks kovo 27–29 d. (ketvirtadienį–šeštadienį) nuo 9.00 iki 17.00 val. Parodos lankymas – nemokamas!
Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos informacija ir nuotraukos
Rekomenduojami video
Aktualijos
Žiūrėti kitas naujienas
Aktualijos
Daugiavaikėms šeimoms pirks butus
2025/04/20
Komentarų (0)
Aktualijos, Naujausi
Lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministras
2025/04/19
Komentarų (1)
Aktualijos, Naujausi
Diskutuota dėl Ukmergės senamiestyje esančių sandėliukų
2025/04/17
Komentarų (6)
Aktualijos
Prasidėjo kasmetinis žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas
2025/04/17
Komentarų (0)
Aktualijos, Naujausi
Masinė gyventojų evakuacija: kaip ji vyktų ir kas užtikrintų saugumą?
2025/04/15
Komentarų (0)
Aktualijos, Naujausi
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis, galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
2025/04/14
Komentarų (2)
Paskelbė šildymo sezono Ukmergėje pabaigą
2025/04/18
Komentarų (0)
„Mini Lietuva“ parkas pasipildė statinių kopijomis
2025/04/18
Komentarų (7)
Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centre – remonto darbai
2025/04/17
Komentarų (0)
Ukmergės rajone sumedžiota 10 vilkų
2025/04/16
Komentarų (1)
Patvirtinti ekologinių sistemų išmokų dydžiai
2025/04/16
Komentarų (0)
Dalį sumokėto GPM galima skirti paramai
2025/04/15
Komentarų (0)
Įsibėgėja Pakalnės gatvės rekonstrukcija
2025/04/13
Komentarų (7)
Balandžio 14 d. – kasmetinio pasėlių deklaravimo pradžia
2025/04/13
Komentarų (0)
Kviečia balsuoti už labiausiai patikusias bendruomenių idėjas
2025/04/12
Komentarų (3)
Žmonės
Žiūrėti kitas naujienas
„Laiko atspindžiai Vilkmergės žemėje“, Žmonės
Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje – paroda „Kunigas legenda. Monsinjoras Alfonsas Svarinskas (1925–2014)“
2025/04/20
Komentarų (0)
Žmonės
Senelius su Verbų sekmadieniu pasveikino „Meškučiai“
2025/04/18
Komentarų (0)
Naujausi, Žmonės
Merui patarinės visuomeninis konsultantas
2025/03/27
Komentarų (7)
„Laiko atspindžiai Vilkmergės žemėje“, Naujausi, Žmonės
Mokytojas, Ukmergėje statęs operetes
2025/03/24
Komentarų (4)
Naujausi, Žmonės
Vytauto g. 22, Ukmergė: kad namas vėl virstų namais
2025/03/12
Komentarų (16)
Naujausi, Žmonės
Pirmojo JAV prezidento vizito į Lietuvą užkulisiai
2025/02/28
Komentarų (0)
Pateko į Nacionalinio diktanto finalą
2025/04/08
Komentarų (0)
Komisija išrinko rajono Garbės pilietį
2025/04/05
Komentarų (3)
Aptarti nuoširdaus bendradarbiavimo metai
2025/04/04
Komentarų (0)
Šimtametis iki šiol klausosi klasikinės muzikos ir bičių dūzgesio
2025/03/23
Komentarų (0)
Ukmergės tremtiniai susibūrė į biblioteką
2025/03/20
Komentarų (0)
„Spiečius“ tapo vieta, kur svajonės tampa tikrove
2025/03/17
Komentarų (0)
Garbės pilietis Vygaudas Ušackas parašė atsiminimų knygą
2025/02/25
Komentarų (0)
MRU prof. dr. Ieva Deviatnikovaitė – apie meilę savo profesijai ir gimtajam kraštui: „Savo veiklą noriu skirti mūsų šaliai“
2025/02/24
Komentarų (0)
Surengė ilgamečių santuokų pagerbimo šventę
2025/02/22
Komentarų (1)
Įvairūs
Žiūrėti kitas naujienas
Įvairūs
Vienkartiniai ar daugkartiniai indai: ką rinktis dideliems renginiams?
2025/04/15
Komentarų (0)
Įvairūs
Kodėl sportas ryte – geriausias startas jūsų dienai?
2025/04/14
Komentarų (0)
Įvairūs
Gimtadienio dovana su prieskoniu: ką išrinkti mylimajam ar mylimajai?
2025/04/07
Komentarų (0)
Įvairūs
Ar apvalus stalas tikrai tinka visiems? – pliusai ir minusai
2025/04/07
Komentarų (0)
Įvairūs
Kodėl katėms reikia draskyklės ir kaip ji prisideda prie jų gerovės?
2025/03/27
Komentarų (0)
Įvairūs
Stihl grandininiai pjūklai: kaip išsirinkti tinkamiausią modelį?
2025/03/27
Komentarų (0)
Kuo naudingi dviračiai treniruokliai vyresnio amžiaus žmonėms?
2025/04/14
Komentarų (0)
Kaip LED dienos žibintai keičia automobilio išvaizdą ir matomumą keliuose?
2025/04/14
Komentarų (0)
Trumpa ar ilga pūkinė striukė – ką renkasi miesto moterys?
2025/04/07
Komentarų (0)
Kaip apsaugoti augalus nuo ligų ir kenkėjų?
2025/03/31
Komentarų (0)
Ar UAB steigimas tinka bet kokiai veiklai?
2025/03/31
Komentarų (0)
Modernus matcha arbatos rinkinys – paprastas būdas mėgautis matcha namuose
2025/03/28
Komentarų (0)
Pramoniniai vielos tinklai: apsauga, tvirtumas ir ilgaamžiškumas
2025/03/27
Komentarų (0)
Šviežia ir natūrali: kodėl verta rinktis produktus iš ūkininkų krautuvėlės?
2025/03/27
Komentarų (0)
Privatūs detektyvai dingusių asmenų paieškoje – kada kreiptis?
2025/03/27
Komentarų (0)
Kultūra
Žiūrėti kitas naujienas
Kultūra, Naujausi
Šventė subūrė kultūros ir meno žmones
2025/04/20
Komentarų (0)
Kultūra, Naujausi
Gydymo įstaigoje filmavo trumpametražį filmą
2025/04/18
Komentarų (0)
Kultūra
Seimo rūmuose – Ukmergės kultūrai skirta diena
2025/04/11
Komentarų (0)
Kultūra, Naujausi
Ukmergėje skambės Antonio Vivaldi „Metų laikai“
2025/04/11
Komentarų (0)
„Laiko atspindžiai Vilkmergės žemėje“, Kultūra
Legendinei aktorei Reginai Varnaitei – Padėkos premija
2025/04/04
Komentarų (0)
„Laiko atspindžiai Vilkmergės žemėje“, Kultūra
Prezidento biustas sugrįžo į A. Smetonos gatvę
2025/04/04
Komentarų (0)
„Mini Lietuva“ parkas pasipildė statinių kopijomis
2025/04/18
Komentarų (7)
Ukmergės kultūros centrui 80: nuo pirmųjų spektaklių iki miestą garsinančių projektų (3)
2025/04/15
Komentarų (0)
Pijorų palikimas: bažnyčia, vienuolynas ir pirmoji vidurinė mokykla
2025/04/13
Komentarų (0)
Ukmergės kultūros centrui 80: nuo pirmųjų spektaklių iki miestą garsinančių projektų (2)
2025/04/11
Komentarų (0)
Pristatyta kraštiečio 100-osioms gimimo metinėms skirta paroda
2025/04/07
Komentarų (0)
Ukmergės kultūros centrui 80: nuo pirmųjų spektaklių iki miestą garsinančių projektų
2025/04/05
Komentarų (1)
Susitikimas su filmo „Akiplėša“ kūrybine grupe ir filmo peržiūra
2025/04/03
Komentarų (0)
Apie mūsų vaikystę. Ir ne tik…
2025/04/02
Komentarų (0)
Prieš 100 metų: 1925-ųjų kovas
2025/03/28
Komentarų (1)