Moterų choras „Žemyna“ su operos solistu M. Vitulskiu Kaišiadoryse. Dešinėje – kolektyvo vadovė N. Valinskienė.

Kultūra

Vasarą „Žemyna“ pasitiko dainomis

Kultūros centro moterų choras „Žemyna“, kuriam vadovauja Neringa Valinskienė, vasarą pasitinka skambiomis dainomis.

Choras džiaugsmingai su kitais kolektyvais dalyvavo Ukmergės miesto šventėje „Mus jungiantys tiltai…“ Neseniai kolektyvas grįžo iš Kaišiadoryse, šių metų Lietuvos kultūros sostinėje, pirmąkart organizuoto tarptautinio chorų festivalio „Skambėkit, Kaišiadorys!“

Kaip „Gimtajai žemei“ papasakojo vadovė N. Valinskienė, šis tarptautinis chorų festivalis skirtas buvo Lietuvos dainų švenčių tradicijos šimtmečio paminėjimo šventei „Kad giria žaliuotų“. Jame buvo atliekama šios šventės programa.

Renginys vyko Kaišiadorių miesto Miško parko estradoje, kur klausytojus jungtinėmis dainomis džiugino net 55 drauge dainuojantys užsienio ir lietuvių chorai, vokaliniai ansambliai, o šokių sūkuryje smagiai sukosi tautinių šokių kolektyvų poros. Festivalis prasidėjo senovinių mašinų, kuriomis buvo iškilmingai vežami chorų dirigentai, paradu bei šventine dalyvių eisena. Estradoje gausus dainininkų būrys drauge su garsiu Lietuvoje ir užsienyje operos solistu tenoru Merūnu Vitulskiu sudainavo net 14 dainų.

Jungtiniam chorui, atliekant kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus dainą pagal Justino Marcinkevičiaus eiles „Dėl tos dainos“, dirigavo Ukmergės moterų choro „Žemyna“ vadovė.

Šventė pasibaigė kolektyvų vadovų pagerbimu ąžuolų vainikais ir kartu sudainuota skambia Vytauto Kernagio „Mūsų dienos kaip šventė“ daina.

„Kaišiadoryse vykęs tarptautinis chorų festivalis – puiki įžanga į Šimtmečio dainų šventę „Kad giria žaliuotų“, kuri Vilniuje vyksta visą šią savaitę ir baigsis iškilmingu koncertu liepos 6-ąją. Joje dalyvaus ne tik „Žemynos“ dainininkės, bet ir gausus būrys Ukmergės meninių kolektyvų“, – sakė N. Valinskienė.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas