pexels.com nuotr.

Kultūra

Kur ieškoti informacijos apie naujausias parodas?

Kokia išskirtinio turinio paroda lankytojus 2024 metų vasarą pasitinka Palangos gintaro muziejus?

Palangos gintaro muziejus šią vasarą savo lankytojus kviečia aplankyti dizainerio ir tyrėjo M. Lesausko personalinę parodą „Peripheria x Cor“. Joje pristatomi išskirtiniai dizaino variantai, kuriuos menininkas sukūrė, panaudodamas meninį gintaro gavybos tyrimą. Paroda veiks per visą vasarą iki pat rugpjūčio 25 dienos.

Ši paroda pateikta meninės – mokslinės gintaro studijos forma. Dizaineris ragina atsižvelgti į periferijos ir centro santykio reikšmę XXI amžiuje. Parodos eksponatuose jos rengėjas pamėgino derinti skirtingos geografinės kilmės gintarus su jiems artimomis medžiagomis – mineralais, natūralios kilmės vandenine polimero emulsija – lateksu ir kvapiosiomis dervomis. Visa tai padeda kūrybiškai atskleisti visas esamas gintaro spektro spalvas.

Apie ką kalbama uostamiestyje surengtoje parodoje „Pusiaukelė“?

Klaipėdoje, Prano Domšaičio galerija kviečia į gargždiškio skulptoriaus Algirdo Boso (g. 1943 metais) darbų parodą „Pusiaukelė“. Joje mėginama parodos lankytojus įtraukti į pašnekesį apie patį žiūrėjimą ir skulptūros suvokimą. Skulptūroms svarbiausi elementai yra jų dydis, forma ir esamas santykis su aplinka. Abstraktaus suvokimo siluetai yra derinami su asociacijas keliančiomis detalėmis, kurios įtaigiai atveria autoriaus puoselėtus sumanymus.

Šią parodą galima pavadinti retrospektyviu žvilgsniu į asmeninį kūrybinį kelią, šios kelionės metu patirtus pasirinkimus, emocines būsenas ir abejones. Parodoje eksponuojamos ne tik skulptūros, bet ir eskizai, sukurti per pastaruosius penkiasdešimt metų, monumentų išstatytų viešose vietose nuotraukos. Parodoje demonstruojamiems kūriniams    Ši paroda lankytojams bus atverta iki šių metų rugsėjo 1 dienos.

Kokia įspūdinga paroda veikia Utenos kraštotyros muziejuje šių metų birželio – liepos mėnesiais?

Jau nuo gegužės mėnesio Utenos kraštotyros muziejuje veikia išskirtinio žavesio Evos Laumos šviečiančių paveikslų paroda „Atsisveikinimas – gyvybė“. Prie jos atsiradimo prisidėjo šviečiančių linkėjimų laboratorija „Gyvybės medis“. Parodos eksponatus galima apžiūrėti ne tik įprastoje, bet ir ultravioletinėje šviesoje.

Viena iš gana plačiai mėgstamų kultūrinio gyvenimo formų yra priskiriami festivaliai ir įvairios parodos. Jos yra skirstomos į komercines, pažintines, dailės, muziejinių kolekcijų ir kt. Daug informacijos apie kultūrinius renginius, tame tarpe ir apie įvairių temų parodas, ryškiausius festivalius rasite apsilankę internetinėje platformoje: https://pickvibe.lt/.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas