Šventės dalyviai ir organizatoriai.

Kultūra, Naujausi

Kaštonų pavėsyje skambėjo poezija

Vilma BELAPETRAVIČIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Jasiuliškio padalinio vyresnioji bibliotekininkė

 

Kiekviena kaštono šakelė didžiuojasi didingais, švelniais, tyrais ir kvapiais žiedais. Jų grožio nepastebėję turbūt nė vienas paukštis nepraskrenda, nė vienas žmogus nepraeina… Koks gyvenimo džiaugsmo troškimas tame baltai rausvame žydėjime! Gal todėl, kad jis nujaučia, jog ši žydėjimo šventė laikina… Štai pūstelėjo stipresnis vėjas ir ima snigti žiedlapiais… Tolsta dar vieno pavasario sekundės, bet artėja kitaip pražydusi vasara…

Kartu su pavasario ir vasaros žiedais keliaudamas per Lietuvą tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2024“, mojuodamas plačiais paukštės sparnais, pasitikdamas vasarą, užplasnojo ir į Jasiuliškių socialinės globos namus. Ši paukštė vėl sukvietė susirinkti į gražų būrį visus bendraminčius: kraštiečius, bendradarbius, kaimynus ir svečius, mylinčius knygą, poezijos žodį, muziką ir dainą.

Baimindamiesi lietaus, nes prognozės jį žadėjo, šventę perkėlėme į vidų. Pilnutėlėje salėje vykusioje poezijos šventėje savo eiles skaitė Regina Mulevičienė, Nijolė Vanagienė, Kristina Kasmauskienė, Janė Giedraitienė, Genoefa Povilavičienė, Valdutė Kunigelienė, Aušra Urmanavičiūtė. Pamokantį pasakojimą apie mergą tarmiškai paporino Genovaitė Lobienė.

Poezijos posmus susitikimo metu keitė skambios ir lyrinės dainos, kurias atliko ansamblis „Melodija“, solistas Denisas, nuostabių balsų duetas – Daiva Šermukšnienė ir Lina Šeškuvienė, gitara skambino K. Kasmauskienė.

Sveikinimo žodį tarė globos namų direktorius Vilius Petrauskas, renginį vedė šių eilučių autorė.

Visiems dalyviams įteiktos padėkos, Poezijos paukštelis – medalis, mūsų gyventojų pagamintas „Ąžuole“, ir nuostabus rožės žiedas.

Šią dieną išklausėme daug gražių, nuoširdžių, meilės Motinai, Tėvui, Tėvynei, dėkingumo žodžių. Tikimės, kad šis poezijos žodis, kuris guodžia ir gydo, ramina ir padrąsina, liejasi iš dvasios gelmių, praskaidrinęs mūsų kasdienybę dar ilgai primins mums šią gražią šventę. Norisi padrąsinti visus kuriančius ir rašančius, bet abejojančius, nebijoti skristi sparnuotu žodžiu paskui savo svajones…

Indrės MATUŠKEVIČIŪTĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas