Ukmergės rajono savivaldybės delegacija su meru T. Čaika (viduryje).

Kultūra, Naujausi

Ukmergiškių delegacija dalyvavo Tarnovo Podgorno miesto šventėje

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

 

Ukmergės rajono savivaldybės delegacija birželio 7–9 d dienomis viešėjo Lenkijoje, Tarnovo Podgorne. Šio miesto savivaldybės meras Tadeušas Čaika ukmergiškius buvo pakvietęs į Tarnovo Podgorne savivaldybės dienas – Miesto šventę.

Į Lenkiją vyko Savivaldybės tarybos nariai Indrė Kižienė (delegacijos vadovė) ir Vidmantas Krikštaponis, UAB „Ukmergės autobusų parkas“ direktorius Rimvydas Olšauskas, vairuotojas Julius Eimontas ir šių eilučių autorė.

Tarnovo Podgorne savivaldybės surengtoje Miesto šventėje be ukmergiškių dalyvavo dar aštuonių savivaldybių atstovai – iš Šalčininkų, Lyvanų (Latvija), Podolės Kameneco miesto ir rajono (Ukraina), Bardo, Čorstyno, Szemudo ir Kločevo (Lenkija).

Pirmąją viešnagės dieną šeimininkai visas svečių delegacijas pakvietė į kelių valandų iškilmingą vakarienę, kurios metu Tarnovo Podgorne savivaldybės meras T. Čaika parodė išskirtinį dėmesį ukmergiškiams.

„Su Ukmerge bendradarbiaujame ilgiausiai iš visų savo partnerių – jau ketvirtį amžiaus (šiemet sukanka lygiai 25 metai). Gerai prisimenu 1999 metų gegužę, kai tuometis Varšuvos meras į konferenciją sukvietęs Lenkijos ir Lietuvos savivaldybių merus, pasiūlė panašiems miestams užmegzti partnerystės ryšius. Mane tąkart suvedė su tuomečiu Ukmergės rajono savivaldybės meru Antanu Dambrausku. Susipažinome, o po kelių mėnesių pasirašėme ir bendradarbiavimo sutartį tarp savivaldybių. Mums bendradarbiavimas su Ukmergės rajono savivaldybe yra labai svarbus. Jūsų dėka užmezgėme draugystę su latviais, ukrainiečiais“, – teigė Tarnovo Podgorne savivaldybei jau 5-ąją kadenciją vadovaujantis T. Čaika.

Delegacijos dalyvavo Nuotaikingame parade.

Antroji viešnagės diena buvo skirta tarpusavio santykiams tarp savivaldybių stiprinti – surengta pažintinė ekskursija po Tarnovo Podgorne, delegacijų atstovai kartu su miesto bendruomene dalyvavo Nuotaikingame parade, įvertino „Food Truck Flavours“ festivalio sukurtą gastronominę zoną, pasiūlą ir kt., stebėjo ne tik vietinių atlikėjų turtingą meninę programą, bet ir pagrindinėje šventės scenoje pasirodžiusių kviestinių žvaigždžių: grupės „Elektrinės gitaros“, Saros James, Sylvios Grzeszczak ir kitų pasirodymus.

Šiemet miesto šventės renginiai vyko Tarnovo Podgorne 700-mečio parke.

„Tarnovo Podgorne lankiausi pirmą kartą. Labai džiaugiuosi viešnage, šiltu ir nuoširdžiu šio miesto savivaldybės atstovų priėmimu, parodytu dėmesiu. Viešnagės metu vėl susitikau su neseniai Ukmergės miesto šventėje apsilankiusiu Podolės Kameneco miesto meru Michailo Pocitko bei jo kolegėmis Tetiana Ovcharuk ir Tetiana Ciyčiuk-Timčuk. Galėjome dar kartą aptarti jų miesto vaikų būsimo stovyklavimo šią vasarą mūsų krašte klausimus“, – sakė ukmergiškių delegacijai vadovavusi I. Kižienė.

Tarnovo Podgorne miesto savivaldybės nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas