Renginio metu.

Kultūra

Minint Antano Lukšos gimimo šimtmetį

Vita JASIONYTĖ-DAGIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Kraštotyros ir fondų valdymo skyriaus vedėja

 

Artėjant Gedulo ir vilties dienai, savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos bendruomenė pakvietė ukmergiškius, rajono mokyklų mokytojus ir moksleivius į susitikimą, kurio metu vyko dokumentinio filmo „Antanas Lukša. Brolio pažadas“ peržiūra ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojų parengtos edukacinės-kilnojamosios parodos „Laikom frontą!“ atidarymas.

Į Ukmergę atvežta edukacinė-kilnojamoji paroda.

Dokumentinis filmas skirtas Laisvės kovotojui, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ilgamečiam vadovui ir garbės pirmininkui, ilgą laiką buvusiam gyvų ir žuvusių partizanų balsui, Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto broliui – Antanui Lukšai. Filme pasakojama ne tik apie istorinę asmenybę, sugrįžusią į Lietuvą ir įsitraukusią į partizaninį judėjimą prieš sovietų okupaciją, bet ir apie šeimos pasiaukojimo svarbą. Filmas išsiskiria autentiškais, dokumentiniais kadrais, kurie perteikia to laikmečio dvasią ir suteikia gilią prasmę mūsų tautos istorijai.

Renginyje dalyvavo šio filmo autorė ir režisierė Rūta Sinkevičienė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorė Ramunė Driaučiūnaitė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyresnioji patarėja Aldona Jakavonienė.

Džiaugiamės filmo peržiūroje sulaukę gausaus būrio Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijų moksleivių ir juos atlydėjusių mokytojų, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės filialo narių. Renginio dalyvius pasveikinimo ir viešnias pristatė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės filialo pirmininkė Aldona Kalesnikienė.

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Kraštotyros ir fondų valdymo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė kraštotyrai Rita Adomonytė padėkojo viešnioms ir įteikė joms atminimo dovanas.

Visus ukmergiškius ir miesto svečius, neabejingus mūsų tautos istorijai, jos praeičiai kviečiame aplankyti parodą „Laikom frontą!“, kuri bibliotekos konferencijų salėje bus eksponuojama iki birželio 13 dienos.

Indromedos JANKAUSKIENĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas