Aktualijos, Kultūra, Naujausi

Ukmergė šventė miesto 691-ąjį gimtadienį

Loreta EŽERSKYTĖ

Šeštadienį, birželio 1-ąją, Ukmergėje nuo ankstyvo ryto buvo juntama šventinė nuotaika. Miestas minėjo savo 691-ąjį gimtadienį. Ta proga organizuotas didžiausias metų renginys – šventė „Mus jungiantys tiltai“. Joje dalyvavo gausus būrys didelių ir mažų ukmergiškių, po įvairius kraštus pasklidusių kraštiečių, sulaukta nemažai svečių. Miesto šventės programą organizatoriai atsakingai derino, dėliojo beveik visus metus. Joje buvo ir parodų, ir koncertų, ir sporto varžybų, ir kitų šventinių akcentų. Svarbiausiu jų tapo dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ dalyvių prisistatymas.

Pirmą kartą miesto šventė vyko ne Ukmergės senamiestyje – šiemet ji perkelta į stadioną. Nors iš pradžių vietos pakeitimas sulaukė skeptiškų vertinimų, po šventės daugelis dalyvių teigė, jog tai pasiteisino. Šventės nesugadino ir per jos atidarymą prapliupusi vasariška liūtis.

 

Atidaryta kasmetinė menininkų kūrybos paroda

Pirmasis šių metų Ukmergės miesto šventės renginys – praėjusį trečiadienį, gegužės 29-ąją, Ukmergės kultūros centre atidaryta paroda „Potėpis“. Ši kasmetinė tradicinė Ukmergės rajone gyvenančių menininkų kūrybos paroda, organizuojama nuo 1990-ųjų metų, kai Audriaus Žilėno ir Juliaus Zarecko iniciatyva Kultūros centre buvo įkurta galerija. Ši ilgiausiai eksponuojama ir ilgiausią tradiciją turinti paroda – tobulas susipažinimas su tuo, kaip vystosi vaizduojamasis menas Ukmergės krašte.

Parodoje „Potėpis“ 30 autorių eksponuoja 67 savo darbus.

Parodoje 30 autorių – tapytojai, keramikai, skulptoriai, grafikai, vitražistai – eksponuoja 67 savo darbus.

Paroda Kultūros centro galerijoje veiks iki liepos 6 dienos.

Partizanų parke skambėjo perkusijos

Miesto šventės metu jau ne pirmą kartą Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke skambėjo muzika. Šiemet čia vyko įspūdingas tarptautinio perkusinės muzikos festivalio „Percussion Ukmergė 2024“ koncertas „Ritmo simfonija“. Scenoje pasirodė ansamblis „Giunter Percussion“ ir perkusininkai Edgars Saksons bei Guntars Freibergs iš Latvijos. Vakarą įspūdingais muzikiniais kūriniais papildė Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras, vadovaujamas dirigento Karolio Variakojo.

Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke vyko koncertas „Ritmo simfonija“.

Pasveikinti naujieji Ukmergės piliečiai

Šeštadienio rytą į šventėje vykusias linksmybes buvo pakviesti mažieji ukmergiškiai. Taip pat tądien pasveikintas 191 mažylis (101 berniukas ir 90 mergaičių), per pastaruosius metus (nuo praėjusių metų Miesto šventės iki šios) tapę naujaisiais ukmergiškiais. Vaikams įteikti dovanų rinkiniai, kuriuos sudarė naujojo ukmergiškio liudijimas, marškinėliai, pliušinis žaislas. Ši tradicija, kuomet nuo vienos miesto šventės iki sekančios miesto šventės sveikinami naujieji Ukmergės piliečiai, sėkmingai tęsiama nuo 2016 metų.

D. Varnas sveikino mažuosius ukmergiškius.

Naujieji Ukmergės piliečiai šventės metu sveikinami nuo 2016-ųjų.

Naujųjų Ukmergės piliečių pasveikinimo ceremoniją organizavo rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius kartu su VšĮ Ukmergės šeimos centru.

Paskelbtas naujasis Ukmergės rajono Garbės pilietis

Tradiciškai Miesto šventės metu iškilmingai paskelbtas ir visuomenei pristatytas naujasis Ukmergės rajono Garbės pilietis – Vytautas Tutlys.

Naujasis Ukmergės rajono Garbės pilietis V. Tutlys.

Jį pristatydamas rajono meras Darius Varnas pranešė, kad šis garbingas vardas buvusiam ilgamečiam Ukmergės sporto centro direktoriui V. Tutliui suteiktas už nuopelnus Lietuvos moterų futbolui, socialinės atsakomybės principų diegimą futbole, Lietuvos ir Ukmergės vardo garsinimą. Jo kandidatūrą Garbės piliečio vardo suteikimo komisijai pateikė Ukmergės sporto centras, Lietuvos futbolo federacijos trenerių taryba, Vidiškių miestelio ir Šventupės kaimo bendruomenės, Vidiškių seniūnija.

V. Tutliui savivaldybės meras įteikė Garbės piliečio ženklą ir pažymėjimą.

Ukmergiškius sveikino būrys svečių

Ukmergę ir jos gyventojus su švente sveikino bei visais jungiančiais tiltais – matomais ir nematomais – pasidžiaugė Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Juozas Varžgalys, Algirdas Stončaitis, Orinta Leiputė ir Jonas Pinskus. Kaip niekada anksčiau, sulaukta gausaus būrio šalies savivaldybių atstovų – į šventę atvyko Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška, Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Molėtų savivaldybės vicemerė Vaida Saugūnienė, Prienų rajono savivaldybės vicemerė Jūratė Zailskienė, Švenčionių rajono savivaldybės vicemeras Erikas Demidovas.

Miesto šventėje sulaukta nemažai svečių – politikos, savivaldybių atstovų.

Ukmergiškiai savo Miesto šventės džiaugsmu dalijosi ir su svečiais iš užsienio – buvo atvykusios net aštuonios svečių delegacijos iš Ukmergės miestų partnerių: Bad Langensalzos (Vokietija), Kiškunmaišos (Vengrija), Korostenio (Ukraina), Krasilyvo (Ukraina), Lyvanų (Latvija), Podolės Kameneco (Ukraina), Tarnowo Podgórne (Lenkija) ir Vusterio (Anglija).

Tarp svečių iš užsienio – ir Ukmergės miestų partnerių atstovai iš Ukrainos.

Šventę papuošė Dainų šventės dalyviai

Po iškilmingo šventės atidarymo vykusioje eisenoje žygiavo net 28 Ukmergės krašto kolektyvai – Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ dalyviai. Tai vaikų, moksleivių, suaugusiųjų ir senjorų šokių kolektyvai, chorai, ansambliai… Kartu žiūrovams prisistatė ir aštuoni svečių kolektyvai, atvykę iš Latvijos, Širvintų, Utenos, Vilniaus.

Visi kolektyvai dalyvavo koncertinėje programoje.

Po to visi kolektyvai dalyvavo daugiau nei tris valandas trukusioje koncertinėje programoje.

Vakare geros nuotaikos užtaisą dovanojo grupė „The Honkin’Dudes Brass band” su būgnininku, kompozitoriumi ir performansų autoriumi Daliumi Naujokaičiu-Naujo bei perkusininku Daniel Jodocy, taip pat šventinę nuotaiką kūrė grupė „Tabasco“ ir atlikėja Monika Liu, pasišokti kvietė vienas garsiausių Lietuvoje didžėjų – DJ Jovani (Jonas Nainys), o vidurnaktį Ukmergės dangų nušvietė įspūdingi šventiniai fejerverkai.

Po šventinio koncerto pagerbti Ukmergės krašto kolektyvų, dalyvausiančių Lietuvos dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“, vadovai.

Dainiaus VYTO ir Vijolės IVANAUSKIENĖS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

 • **** :
  Kad ten ne tik alus vartojamas ...sitas gerimas jau senai neveza ja....
 • bokalas :
  nevarykit dėl alaus, viena mūsų gerb politikė juk prase 🍺. yutubej raskit
 • Rita :
  Graži šventė, nesikabinekit
 • O.k. :
  Ukrainai viskas! Visi kiti staiga priesais tapo...
 • Tautu draugyste :
  O tai su Molodecnu nebedraugauja, nebesigiminiuoja?Baltarusiai- kaimynai, puikus, draugiski zmones.
 • dalyvis :
  stadione tikrai geriau, negu miesto centre - vietos daug, nereikia grūstis. Tik prekybos alumi tai nereikejo leisti
 • Ukmergiškis :
  Valio! Pati nuostabiausia šventė kiek teko būti!!! Super! Vaikams daug atrakcijų ir apskritai labai daug šou :) Galiu pagirti D. Varną ir visą komandą kas prie to prisidėjo, policijos pareigūnus už užtikrintą tvarką, medikus už mūsų sveikatos prižiūrėjimą :) Ačiū už nuostabiai surengtą miesto šventę! Ačiū ;)
 • //// :
  Svarbu biudzeta patustinti bet kokia kaina ...visi patenkinti, pinigai pasieke adresata!
 • Joo :
  Straipsnis gražus, bet atėjus 16h į miesto šventę suaugusiam žmogui apart mugės, jokių parodų, jokių lauko erdvių jau nebebuvo . Mugė nukišta kažin kur. Dainų šventės koncertas vyko be mikrofonų. Valdžia net koncerto neklausė- pasiplovė į vip zoną - po kurio laiko išlindo. Autobusas nemokamai kursavo tik iš Pramonės mkr. O kiti mikrorajonai neegzistuoja ? Neaišku buvo kur parkuoti mašinas šioje upės pusėje. Gabalas kelio pestute ateiti iki stadiono, todėl suprantu kodėl šventėje nesimatė neįgaliųjų ir sunkiai vaikštančių senjorų.
 • Nusivylęs :
  Taip buvo pati tragiškiausia miesto šventė (jei taip galima vadinti, nes mieste šventės nebuvo) per paskutinius 10-15 metų. Žmonių suvarymas į stadioną ir leidimas prekiauti alkoholiu buvo nedovanotina klaida. Nusigerę veidai, muštynės, pilni krūmai myžančių ir šikančių vyrų bei moterų. Tokia ta realybė. Atėjome į koncertą ir išėjome. Labai blogai.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas