Viešnios Z. Petrauskaitė-Taranda ir S. Smetonaitė-Petrauskienė.

Kultūra

Jautrus prisiminimų vakaras bibliotekoje

Dalia TAMOŠIŪNIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Atkočių padalinio vyresnioji bibliotekininkė

 

Atkočių bibliotekoje skambėjo muzikos garsai ir tikros gyvenimo istorijos. Jomis pasidalino viešnios – žurnalistė, redaktorė Žilvinė Petrauskaitė-Taranda ir Sigutė Smetonaitė-Petrauskienė, Lietuvos prezidento Antano Smetonos brolio Motiejaus anūkė. Renginio metu buvo prisiminti trėmimo metai, paminėta Kengyro lageryje kalėjusiųjų 70-ties metų sukilimo sukaktis.

Ž. Petrauskaitė-Taranda yra parengusi Irenos Saulutės Valaitytės-Špakauskienės, Rūtos Šepetys žinomo romano „Tarp pilkų debesų“ herojės, prisiminimų knygą „Manėme, kad plaukiame į Ameriką“, Audronės Galvonaitės mokslo populiarinimo knygą „Paskui orus jų šunkeliais“, Algirdo Amšiejaus knygą apie bitininkystę „Bičių metai. Sodo metai“, Algirdo Morkūno kelionių knygą „Kelionės ant sofos“, Eimanto Gudo knygą „Mėlynas kraujas. Gedimino kraujas“, Valdo Rakučio knygą „Karai ir taikos“, knygą „Gulago bėgliai“ pagal TV laidų ciklą „Bėgliai“. Renginio metu veikė žurnalistė knygų paroda.

S. Smetonaitė-Petrauskienė, knygos „Pabėgimas iš Taljanų“ autorė, susirinkusiesiems papasakojo apie savo nelengvą gyvenimą tremtyje. O ji buvo ypač įsimintina, nes su savo bendraamžiais septyniolikmečiais ryžosi bėgti ir perėjo Mongolijos sieną. Sigutės mamos ir tėčio su močiute tremtis pažymėta skausmo ir išsiskyrimo istorijomis. Tokių trėmimų istorijų Lietuvoje buvo ne viena.

Renginyje papasakota daug prisiminimų, kuriuos užrašė Ž. Petrauskaitė-Taranda. Taip pat susitikime pristatyta knyga „Gulago bėgliai: Lietuviai ištrūkę iš sovietų lagerių“ , kuri paremta tikrais įvykiais. Joje aprašyta ne viena tremties ar lageryje kalėjusių žmonių gyvenimo istorija. Tremtiniai buvo stiprūs ir nepalūžo, nes turėjo vieną tikslą. Išgyventa baimė, sausakimši gyvuliniai traukinių vagonai, pažeminimas, alkis, šaltis, bolševikų prakaito kvapas ilgam įsiminė kiekvienam tremtiniui. Tačiau skurdi buitis nepalaužė šių žmonių būties, noro sugrįžti į laisvą Lietuvą, į savo namus.

Susitikime dalyvavo Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Virginija Tylienė, renginį moderavo bibliotekos Informacijos ir inovacijų skyriaus vyriausioji metodininkė Laima Kutiščeva, grojo Kultūros centro Siesikų skyriaus meno vadovas Paulius Geiša.

Nuoširdžiai dėkoju rėmėjams, kurie prisidėjo organizuojant renginį bei praturtino mūsų žinias.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas