Šventės metu dalintasi prisiminimais, skaitytos eilės.

Kultūra, Naujausi

Šventupėje – suolelis Zitai Kelmickaitei

Lina ŠEŠKUVIENĖ

Kultūros centro Šventupės skyriaus renginių organizatorė

 

Gegužės 24-osios vakarą, tradicinės poezijos ir dainų šventės „Ant Šventosios upės kranto” metu, Šventupės dvaro parke, atidengtas suolelis, skirtas muzikologės Zitos Kelmickaitės viešnagei Šventupėje atminti. Ši idėja, tęsiant Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) pradėtą akciją „Prisėsk su Kelmickaite”, gimė Šventupės bibliotekos bibliotekininkei Genutei Vaitkūnienei. Ant suolelio, kurį nukaldino ir padovanojo savo kaimui Šventupės seniūnaitis Albinas Vaitkūnas, pritvirtintas įrašas sako: „Kai žmonės bamba ir keiksnoja gyvenimą, taip ir norisi jiems parodyti kokį nors žmogų, kuris džiaugiasi gyvenimu, nesvarbu, kiek jam metų bebūtų” („Ryto suktinis” 2014 01 04 Šventupė).

Renginio metu daug smagių ir šiltų prisiminimų išgirdome iš žmonių, bendravusių su Z. Kelmickaite. Kartu su prisiminimais nuskambėjo ir jos brolio poeto Edmondo Kelmicko, šiemet mininčio 70-metį, eilės.

Tradicinėje poezijos ir dainų šventėje „Ant Šventosios upės kranto” klausėmės Ukmergės pasididžiavimo – poeto Vainiaus Bako, šį mėnesį atšventusio savo 35-ąjį gimtadienį, eilėmis Daivos Šermukšnienės sukurtos dainos „Sena liktarna”. Savo kūrybą skaitė viešnia Genovaitė Krogertaitė-Aniūnienė ir mūsų kaimo poetės Stasė Čirbienė, Birutė Stundienė, Genoefa Povilavičienė, Regina Mulevičienė, Janė Giedraitienė ir Valdutė Kunigėlienė. Jautriomis dainomis tarp eilėraščių posmų renginio dalyvius džiugino svečias iš Vilniaus Antanas Pociūnas.

O vakarą skambiai užbaigė Kultūros centro Vidiškių skyriaus folkloro kolektyvas „Ulyčia”, kurio atliktos dainos dar ilgai sūpavosi šalia suoliuko augančių medžių viršūnėse.

Kviečiame nepraeiti pro šalį, prisėsti ir nors trumpam mintimis pabūti kartu su Z. Kelmickaite… Gal dar išgirsite aidą dainų, taip patikusių jai.

G. VAITKŪNIENĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Antanas Pociūnas :
    Labai graži idėja įamžinti tų žmonių atminimą, kurie visą savo gyvenimą puoselėjo ir skleidė Lietuvos žmonėms gėrį, grožį, kultūrą. Smagu buvo būti renginio dalimi, pasidalinti dainomis, pasiklausyti šventupiečių ir svečių kūrybos eilėraščių.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas