Muziejaus skyrių, esančių Užugiryje, Siesikuose ir Vepriuose, darbuotojai.

Aktualijos, Kultūra, Naujausi

Ukmergės kraštotyros muziejui sukako 80 metų

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Vasariškai šiltą ir saulėtą gegužės 17-ąją į Ukmergės kraštotyros muziejų rinkosi svečiai – rajono vadovai, politikai, verslo atstovai, kolegos muziejininkai, kultūros ir meno atstovai. Juos pasitiko šventiškai pasipuošę ir pakiliai nusiteikę buvę ir dabartiniai muziejaus darbuotojai. Visus draugėn subūrė prasminga šventė – Ukmergės kraštotyros muziejaus įkūrimo 80 metų jubiliejus.

Šventę sveikinimo žodžiu pradėjusi muziejaus direktorė Violeta Reipaitė paminėjo, jog šis renginys – jau antroji jubiliejaus dalis. Ne mažiau jauki ir šilta pirmoji šventės dalis vyko Švč. Trejybės bažnyčioje, kur šios parapijos klebonas Arūnas Stankevičius aukojo šv. Mišias už visą Ukmergės kraštotyros muziejaus bendruomenę – išėjusius Anapilin, buvusius darbuotojus ir dabartinį kolektyvą.

Muziejaus direktorė V. Reipaitė (pirmoje eilėje ketvirta iš kairės) su buvusiais darbuotojais.

Gražia įžanga, supažindinusia su 48 774 vertybes saugančio muziejaus istorija bei ne visada matomais užkulisiais, čia dirbusiais ir dabar dirbančiais žmonėmis, tapo jubiliejui skirto filmo premjera. Jį sukūręs muziejaus interneto ir multimedijos specialistas Andrius Vyšniauskas kalbino nemažą būrį buvusių bei dabartinių darbuotojų, kurie pasidalino įsimintinomis darbo muziejuje akimirkomis, išsakė savo viltis, lūkesčius, palinkėjimus…

Susirinkusiuosius sveikino rajono meras Darius Varnas. Jis paatviravo, kad jam prievartinis muziejų lankymas, kurį mena nuo mokyklos, nuobodus užsiėmimas: „Suprantama, kad negali būti įdomu muziejuje, į kurį eini iš pareigos, o jei dar ir gidė ar gidas ekskursiją tuo metu veda irgi iš pareigos – neigiama nuostata tiesiog užprogramuota.“

Meras neslėpė, jog jis muziejus lanko, kai pats to nori. Keliaudamas nepraleidžia progos aplankyti kitų šalių muziejų: „Visada visuose muziejuose ieškau įdomių detalių. Ir tai nebūtinai gali būti muziejaus eksponatas, bet ir ten dirbantys savo veiklai pasišventę žmonės.“

D. Varnas dėkojo visiems Ukmergės kraštotyros muziejuje nuo pat įsikūrimo – 1944 m. gegužės 6 d. – dirbusiems ir dirbantiems žmonėms, kurių atlikti darbai kalba patys už save, ir linkėjo dirbti taip, kad lankytojams norėtųsi čia sugrįžti dar ne kartą, kad jiems patiems tarp muziejaus sienų nebūtų nuobodu.

Garbingą sukaktį mininčiam Ukmergės kraštotyros muziejaus kolektyvui meras D. Varnas ir savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė įteikė praktišką dovaną – kavos virimo aparatą, įstaigos direktorei – puokštę gėlių.

Jubiliejų švenčiančius Ukmergės muziejininkus sveikino ir būrelį Užugiryje esančiuose objektuose dirbančių žmonių padėkomis apdovanojo Seimo narys Algirdas Stončaitis.

 Ne tuščiomis rankomis – su gausiomis dovanomis ir gėlėmis – į šventę atvyko ir Ukmergės garbės pilietė, Vartotojų kooperatyvo direktorė Angelė Andrikonienė. Ji dėkojo muziejaus kolektyvui už nuolat atliekamą svarbų edukacinį darbą, saugomą Ukmergės istoriją ir jos lobynus. Taip pat A. Andrikonienė perdavė buvusios ilgametės muziejaus direktorės Vaidutės Sakolnikienės, kuri negalėjo dalyvauti renginyje, sveikinimo, padėkos žodžius ir linkėjimus.

Buvęs rajono meras Rolandas Janickas prisiminė per pastaruosius 20 metų muziejuje ir jo filialuose bendromis ir sutelktomis pastangomis nuveiktus reikšmingus darbus.

Jubiliatus sveikino ir rajono Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė Indrė Kižienė, be to, ji perdavė europarlamentaro Juozo Oleko sveikinimus.

Muziejininkams sveikinimo žodžių nepašykštėjo, įvairiausių linkėjimų išsakė buvusi direktorė Zina Krikštaponienė, rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Lolita Gerulskienė bei vyriausiasis specialistas Julius Zareckas, Ukmergės kultūros centro, Vlado Šlaito viešosios bibliotekos vadovės Rasa Graužinienė ir Sigita Astikienė, Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovai, kiti svečiai.

Kolegų iš Kultūros centro dovana – Deltuvos krašto moterų užaugintas šiaudinis sodas – nuo šiol džiugins ne tik Ukmergės kraštotyros muziejaus darbuotojus, bet ir lankytojus.

J. Zareckas ir L. Gerulskienė atvyko su simbolinėmis dovanomis.

Šventinio renginio dalyviai.

Jubiliejų švenčiantys muziejininkai buvusius savo kolegas apdovanojo suvenyrais. Susirinkusieji įsiamžino bendrose nuotraukose. Šventę muzikine programėle papuošė Ukmergės meno mokyklos Muzikos skyriaus moksleiviai.

Vijolės IVANAUSKIENĖS  ir Dainiaus VYTO nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

  • **** :
    Komjaunuoliai ...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas