Kultūra, Naujausi

Perkusijų skambesiu pasitinkant vasarą – Ukmergėje ypatingi koncertai

19-asis „Percussion Ukmergė 2024“ festivalis tapo koncertų ciklu ir gyventojus bei miesto svečius šiemet džiugins kelis kartus. Kovo 11-ąją jau nuskambėjo pirmasis festivalio koncertas „Pavasario psalmės“, o gegužės pabaigoje su klausytojais pasisveikins nuotaikinga trijų dienų koncertų programa.

Perkusijų festivalio tradicija prasidėjo 2005 metais, kuomet festivalis iš Vilniaus persikėlė į Ukmergę. Čia buvo pradėtas rengti Jono Taločkos vardo Baltijos respublikų mušamųjų instrumentų jaunųjų atlikėjų konkursas. Šiame, kas antrus metus organizuotame, konkurse dalyvavo jaunieji atlikėjai, pasirodę ir didžiojoje festivalio scenoje Ukmergės kultūros centre. Vėliau rengti Lietuvos muzikos mokyklų mušamųjų instrumentų ansamblių konkursai. Jų metu organizuoti meistriškumo kursai, kuriuos vedė į festivalį atvykę geriausi Lietuvos ir pasaulio atlikėjai. Dabar konkursai nebevyksta, tačiau kiekvienais metais išliekanti tradicija dovanoja ukmergiškiams ir miesto svečiams puokštę nuotaikingų perkusijų pasirodymų.

Programoje klausytojų laukia perkusinės muzikos legenda Vladimiras Tarasovas, ukmergiškiams jau pažįstamas dirigentas Karolis Variakojis drauge su Lietuvos simfoniniu pučiamųjų orkestru, nuolatiniai festivalio draugai „Giunter Percussion“ bei svečiai iš Latvijos Edgars Saksons ir Guntars Freibergs. Taip pat džiazo užtaisą garantuos „The Honkin‘ Dudes Brass Band“. Visą programą ir informaciją apie dalyvius rasite internete: https://percussionukmerge.lt/

Kviečiame nepraleisti nuotaikingų ir judrių koncertų bei sutikti Ukmergės miesto šventę perkusinės muzikos ritmu! Koncertai nemokami.

Tarptautinį festivalį „Percussion Ukmergė 2024“ remia Ukmergės rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba ir žemės ūkio bendrovė „Egvila“. Festivalio mecenatas – „Baltic American Concord“ įmonių grupė, generalinis rėmėjas – „Stansefabrikken“ Ukmergė. Festivalio globėjas – Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

Ukmergės kultūros centro informacija

Dainiaus VYTO nuotraukose – 2024 m. Kovo 11-osios koncerto akimirkos.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas