Kultūra

Apžvelkite Ukmergės senamiestį užkopę į senąjį gaisrinės bokštą

Ukmergės kraštotyros muziejus kviečia ukmergiškius ir miesto svečius įkopti į Ukmergės širdyje – senamiestyje – stovintį 18 metrų aukščio senosios gaisrinės bokštą ir pasižvalgyti po miestą.

Įkopus į bokšto viršų atsiveria nuostabi panorama. Apžvalgos bokšto aikštelėje įrengta informacinė lenta su apšvietimu, pastatyti žiūronai, kurių dėka galima pažvelgti į Ukmergės senamiestį iš arčiau, bei keturi informaciniai stendai, trumpai supažindinantys su miesto istorija, senaisiais Ukmergės vaizdais. Senosios nuotraukos ir galimybė į miestą pažvelgti pro žiūronus – puiki galimybė palyginti, kaip per šimtmetį pasikeitė Ukmergė.

Senosios gaisrinės bokštas – XIX a. pabaigos statinys. Tikėtina, kad šio plytų bokšto statybą inicijavo tuometinis Ukmergės miesto burmistras Stanislovas Kazimieras Kosakovskis, kadangi mieste dominavo medinė architektūra ir ugnis greitai išplisdavo bei sunaikindavo ištisus kvartalus.

To meto gaisrinės bokšto apžvalgos aikštelėje kabojo varpas, kuris tarnavo kaip miesto laikrodis – pranešinėjo miestiečiams valandas. O ugniagesių komandos budėtojai pagal anuomet galiojusią tvarką, iš bokšto viršutinės aikštelės dieną naktį stebėdavo, kas vyksta mieste bei jo apylinkėse.

Dėl apsilankymo senosios gaisrinės bokšte kreipkitės į Ukmergės kraštotyros muziejų (Kęstučio a. 9, Ukmergė), https://ukmergesmuziejus.lt/kontaktai/

Ukmergės kraštotyros muziejaus informacija

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas