J. Jackevičiūtė. Vytautės RIBOKAITĖS nuotr.

Kultūra

Žydų kultūros atspindžiai Vilniaus galerijoje ŠOFAR

Sostinės galerijoje „Šofar“ sausio 12-vasario 8 dienomis buvo eksponuojama kraštietės menininkės Jurgos Jackevičiūtės fotografijų ir asambliažų paroda „Įmelsta žemė“. Ši galerija vienija autorius, vykdančius meninę veiklą, papildančią žinojimą apie Lietuvos žydų kultūrą.

J. Jackevičiūtė domisi tautinių mažumų paveldu, gilinasi į žydų tradicijas. Kūrėja yra surengusi ne vieną personalinę parodą, taip pat dalyvauja grupinėse parodose. Praėjusių metų rugsėjį galimybę susipažinti su jos kūryba turėjo ir ukmergiškiai – Tolerancijos centre veikė fotografijų paroda. Menininkė dažniausiai savo kūrybiniams procesams pasitelkia fotografijos ir asambliažo technikas. Kūryboje vyrauja praeities reflektavimo klausimai, taip pat išryškėja artimoje aplinkoje fiksuojamų objektų svarba, rituališkumas, senėjimo procesų ir praeities ženklų patrauklumas.

„Man patinka galvoti, ką ir kodėl žmonės pamiršta arba sąmoningai pasirenka ištrinti, nepastebėti savo kasdienoje; kas nueina į užmarštį, „iškrenta iš galvos“, o kas ir kada prisimenama. Visuomenė kartkartėmis vis iš naujo įsivertina savo santykį su praeitimi. Pasenusios kasdienybės detalės, tapusios nereprezentatyviomis tam tikru metu, vis tik sužadina ir atmintį, ir jausmus“, – apie asambliažų kūrybą dalinasi autorė.

„J. Jackevičiūtės asambliažų ekspresija ir kameriškumas atsiskleidžia skirtingai varijuojama monochromija“, – apie autorės vienas paskutiniųjų asambliažines kompozicijas yra atsiliepusi dailėtyrininkė dr. Dalia Karatajienė.

„Jeruzalė – nuostabaus paprastumo, istorinių sluoksnių, religijų įvairovės, išaukštinto asketizmo, slypinčio visame kame, skurdžių kiemelių, gausybės kultūrų ir tradicijų miestas. Tai – įmelsta vieta, kurioje norisi dar ir dar truputį pasilikti. Dėjau visas pastangas, kad fotografavimas neerzintų, netrikdytų sutiktų Jeruzalės gyventojų. Kita vertus, yra dalykų, kurių neįmanoma nufotografuoti. Šio miesto sienos persmelktos maldų. Šiame mieste kiekviename žingsnyje ataidi praėjusios kartos“, – priuria kūrėja apie kelionę po Izraelio žemę.

„G. ž.“ inform.

J. Jackevičiūtės nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Zita :
    Jurga puikus žmogus, įdomi menininkė, edukatorė. Teko bendrauti pristatant Romualdo kūrybą ...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas