Kultūra

Pažinti Japonijos kultūrą be galo įdomu. Žavu ragauti neįprastą maistą, gėrėtis margaspalvių kimono elegancija, ragauti arbatos iš grakščių indų, mėgautis teptuko lengvumu kaligrafijos mene. Neretai esame tiesiog užburiami akimirkos, kurioje skleidžiasi sakurų žiedlapių elegancija…

Kviečiame niūriomis vasario dienomis panirti į pažintinį renginių ciklą – „JAPONŲ KULTŪROS DIENOS UKMERGĖJE“. Atraskime dar neatrastą Japonijos pusę.

Renginiai vyks vasario 20–26 dienomis Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 30).

 

Vasario 20 d., 15 val., vyks renginys, skirtas pažinti japonų KALIGRAFIJOS meną. Kūrybines dirbtuves ves Japonijos ambasados Lietuvoje atstovai. Jie atskleis, kodėl kaligrafijos rašymas ranka vis tik nėra labai lengvas veiksmas. Papasakos ir apie specialias šiame mene naudojamas priemones, apie kaligrafijai būdingą mąstyseną. (REGISTRACIJA STABDOMA – NEBĖRA VIETŲ)

Vasario 20 d., 16 val., kviečiame į japoniškos ARBATOS GĖRIMO CEREMONIJĄ arba kitaip ARBATOS KELIĄ. Tai dar viena puiki galimybė susilieti su Japonijos dvasine kultūra. „Iči-go-iči-e“ – kiekviena akimirka nepakartojama. Arbatos ceremonijos metu svečiai vertina kiekvieną šios arbatos ceremonijos akimirką, nes jos daugiau nebepasikartos. Renginio metu Japonijos ambasados Lietuvoje atstovės pristatys arbatos gėrimo ceremoniją, jos istoriją, etapus, prasmę ir rituališkumą, indus bei įrankius. Vaišinsimės arbata.

Vasario 20 d., 16.45 val., kviečiame į renginį, skirtą pažinti KIMONO. Kimono – tautinis japonų drabužis, siuvamas ir dėvimas dar ir šiomis dienomis, kuriamas iš šilko, medvilnės ir kt. Kimono dažomi, piešiami, dekoruojami įvairiais siuvinėjimais bei dailiai ištapomi. Kimono yra ne tik audinys, tai atskiras mokslas ir atskira filosofija. Renginio metu Japonijos ambasados Lietuvoje atstovė pristatys kimono ypatumus.

Vasario 21 d., 16.30 val., vyks renginys, skirtas susipažinti su PILIGRIMINIU 88 šventyklų keliu Japonijoje. Kviečiame išgirsti autentišką pasakojimą lietuvio, kuris ryžosi ir perėjo visą tūkstantmetį šventyklų kelią. Apie ką mąstoma keliaujant, kokie sunkumai ištinka kelyje? Apie tai renginio metu dalinsis Evaldas Karalius, kuris kartu su žmona per 47 dienas nuėjo visą piligriminį kelią, aplankę visas jame esančias šventyklas sugrįžo į pradinį tašką, taip apeidami visą salą ratu.

Vasario 22 d., 16.00 val., kviečiame į renginį, skirtą susipažinti su DZEN-budizmo dvasiniu pasauliu. Susitikimo metu bus pristatoma autentiška patirtis keliaujant po budizmo šventyklas Japonijoje, supažindinama su dzenbudizmo dvasiniu pasauliu; aptariama kinhina – vaikščiojimo meditacija bei vienuolių 108 nusilenkimai, kuriuos praktikuoja vienuoliai. Darius Šarauskas domisi japoniška meditacija, dzen-budizmu, praktikuoja zazen ir aktyviai jį platina Lietuvoje. Per paskutinius tris dešimtmečius yra išleidęs ne vieną knygą apie dzen-budizmo praktikas, suorganizavęs galybę meditacijos užsiėmimų bei meditacijos išvykų. 2015 metais nuo savo mokytojo Shōdō Harada Rōshi gavo budizmo vardą Tsugen Koji.

Vasario 26 d., 16 val., laukia renginys, skirtas pažinti IKEBANOS meną. Paskaitos dalyviai sužinos, kas yra vadinama gėlių keliu, kuo ikebana skiriasi nuo mums įprastų gėlių puokščių, išgirs pagrindines šio japoniško gėlių komponavimo meno taisykles ir trumpą ikebanos istoriją. Pranešimą skaitys ir kūrybines dirbtuves ves 12 metų Japonijoje gyvenusi ir Sogetsu mokykloje meistrės vardą („Shirakaba“) įgijusi Laimutė Vanagienė. Kūrėja baigusi Ikebanos mokyklą Tokijuje, studijas tęsė Ikenobo-Seigetsu mokykloje Sapporo mieste. Svarbiausias renginio akcentas – ikebanos kūrimas drauge. (REGISTRACIJA STABDOMA – NEBĖRA VIETŲ)

Renginiai NEMOKAMI ir rengiami kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje. Erdvės prieinamos asmenims, susiduriantiems su judėjimo negalia.

Programos sudarytoja ir renginio koordinatorė Jurga JACKEVIČIŪTĖ

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas