Parodos atidarymo metu.

Kultūra

Šventupės dvare suspindo šiaudiniai sodai

Genė VAITKŪNIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Šventupės padalinio vyresnioji bibliotekininkė

 

Vasario 6 dieną Šventupės dvare vyko šiaudinių sodų rišimo edukacija, kurią vedė šventupietė Janė Giedraitienė, šiaudinių sodų ir žaisliukų rišėja. Šiuo renginiu siekėme išsaugoti ir skleisti vertingą tautinę kultūrą, populiarinti šį neseniai į UNESCO paveldo sąrašą įrašytą liaudies meną.

Pamokėlė sudomino ne tik šventupietes rankdarbių mėgėjas, sukaukėme viešnių iš Ukmergės. Pasimokyti senovinio ir unikalaus amato atvyko Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos floristų grupė.

Edukacijos metu dalyviai išmoko surišti mažus „reketukus“ – dekoratyvius šiaudinius sodelius, simbolizuojančius dangaus sodą, rojų arba dausas. Vadinamieji reketukai gali būti naudojami kaip puošmena arba dovanėlė.

Po pamokėlės vyko J. Giedraitienės sodų ir žaisliukų parodos „Šiaudinių sodų magija“ atidarymas. Autorė papasakojo apie savo susidomėjimą šiuo užsiėmimu. Sužinojome daug įdomių istorijų ir papročių, susijusių su šiaudiniais sodais. Labai šiltais savo kūrybos posmais Janytę pasveikino Valdutė Kunigėlienė.

Paroda Šventupės dvare veiks visą vasario mėnesį. Kviečiame aplankyti.

AUTORĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas