R. Zinkevičius parodai pateikė prakartėlę, išdrožtą iš tūkstantmečio ąžuolo.

Kultūra

R. Zinkevičiaus drožta prakartėlė pelnė pirmą vietą

Sausio 20-ąją, šeštadienį, Rokiškio krašto muziejuje buvo apdovanoti XVIII respublikinės konkursinės prakartėlių parodos pirmų vietų bei žiūrovų prizo laimėtojai.

Pirmoji vieta ir piniginis prizas atiteko visoje šalyje garsiam medžio meistrui, ukmergiškiui Rimantui Zinkevičiui, kuris parodai pateikė prakartėlę, išdrožtą iš tūkstantmečio ąžuolo. Ši unikali prakartėlė vienintelė buvo eksponuojama lauke prie įėjimo, o ne bendroje erdvėje viduje, nes dėl medienos struktūros kūrinio negalima laikyti šilumoje.

R. Zinkevičiaus prakartėlė iš kitų išsiskyrė dar ir tuo, kad kompozicija sukurta iš vientiso medžio masyvo – vientisame medyje daug figūrų, veikėjų, veiksmo… Beje, tokias prakartėles ukmergiškis drožia vienintelis Lietuvoje.

Antra vieta skirta pakruojiečiui Eugenijui Rimdžiui, trečia – Jonui Dzvėgai iš Šiaulių. Žiūrovų prizą pelnė Adolfas Viluckis iš Kretingos.

Iš viso parodoje buvo eksponuojamos 56 prakartėlės, atkeliavusios iš visos Lietuvos ir sukurtos ne tik patyrusių meistrų, bet ir gimnazistų. Prakartėles pateikė 16 naujų autorių, kiti šiose parodose dalyvavo ne pirmą kartą.

Respublikinės prakartėlių (Betliejų) parodos Rokiškio krašto muziejuje rengiamos nuo 1998 m. Kalėdų. Muziejaus kolekcijoje – per 130 prakartėlių. Tai, ko gero, vienintelė tokia kolekcija Lietuvoje. Prakartėles kuria ir parodose dalyvauja labai įvairūs žmonės: garsūs tautodailininkai, meistrai, moksleiviai, darželinukai, pensininkai, šeimos. Prakartėlių kūrimui naudojamos pačios įvairiausios medžiagos: medis, molis, šiaudai, pakulos, medžio žievė, linas, popierius, džiovinti augalai, plastikas ir kt. Visi kūriniai eksponuojami muziejaus kluone, todėl prakartėlėmis pasigrožėti galima bet kuriuo metų laiku.

„G. ž.“ inform.

Nuotrauka iš asmeninio R. Zinkevičiaus archyvo

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas