A. Stancikienės medžio dirbiniai.

Kultūra

Jasiuliškio bibliotekoje – „Medinė fantazija“

Vilma BELAPETRAVIČIENĖ

Vyresnioji bibliotekininkė

 

Jasiuliškio bibliotekoje eksponuojama rečioniškės tautodailininkės Anelės Stancikienės medžio dirbinių paroda „Medinė fantazija“.

Kai sustoji ir įsižiūri į darbus, supranti, kad tai duota gamtos. Meniškos sielos žmogus, įsivaizdavęs realius vaizdus, juos paprasčiausiai pakoregavo – kažką priklijavo, kažką pripiešė, kažką apdailino… Kūrėjos fantazijai nėra ribų. Tai paliudija tautodailininkės puikūs darbeliai: „Paminklas iškirstam miškui“, „Banga“, „Meilės laiškas“, „Apsikabinimas“, „Senas Girinis“, „Likimo malūnas“, „Drobinės kelnės“, „Santechnikui atminti“ ir daugelis kitų, unikaliai pavadinų dirbinių.

Pati Anelė sako, kad pasaulį laiko meilė ir menas: „Visą gyvenimą mes stebime ir kuriame meną. Ir kiekvieno požiūris į tą patį vaizdą skirtingas. Todėl tokia mus supančių daiktų įvairovė, todėl taip įdomu gyventi. Man gyventi – tai ieškoti.

Medis, kaip ir žmogus, visą gyvenimą savotiškai gražus: nuo gimimo stebuklo iki likimo smūgių paženklintos senatvės. Skirtumas tik tas, kad medžiu ir po mirties galime grožėtis dar ilgai. Deja, iš žmogaus palieka tik darbai…“

Paroda grožėtis galima iki vasario 3 dienos.

AUTORĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas