Dailininkė E. Šlepetytė.

Kultūra, Naujausi

Kupiškyje eksponuojami ukmergiškių kūrėjų darbai

Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyksta dviejų ukmergiškių – tėvo ir dukters – darbų parodos. Tai Ukmergėje daugiau nei trisdešimt metų gyvenančio ir savo veikla pastebimo fotomenininko Rimvydo Šlepečio fotografijų paroda „Po Lietuvos dangum. Senosios Alytaus, Molėtų, Rokiškio, Stakliškių žydų ir Naujamiesčio žydų ir karaimų kapinės“. Parodoje „Nykstantys“ savo tapybą pristato jaunoji menininkė, Vilniaus dailės akademijos studentė Emilija Šlepetytė.

Fotomenininkas R. Šlepetys.

Trijų Karalių dieną atidarytos parodos vyks iki vasario 2 dienos. Parodoje „Po Lietuvos dangum“ pristatomos nuotraukos iš senųjų žydų kapinių atskleidžia krašto istorijos, kultūros ir tikėjimo aspektus, kalba apie atminimo ženklus. Kiekviena nuotrauka turi savo poetinį pasakojimą. Ekspozicija atskleidžia įvairias kapinių nuotaikas – nuo vasariškai skaidrios ramybės iki tylaus didingumo. Fotografijose žiūrovai gali stebėti nykstančius paminklų įrašus, akmenų, juos apaugančių samanų faktūrą. Ir patys kapinių peizažai palengva tampa savitu meno kūriniu. Ši paroda leidžia kiekvienam lankytojui išgyventi nevienareikšmį momentą, kai laiko tėkmė, trinanti buvimo žemėje pėdsakus, susiduria su dabartimi.

Kaip anotacijoje teigia pati „Nykstantys“ autorė E. Šlepetytė, tai „paroda, apie tai, ką laiko palytėta gamta ir objektai mums pasakoja apie amžinumą ir laikinumą, gamtos poveikį žmogui ir žmogaus poveikį jai, žmogaus vidinę kelionę, beieškant savęs ir savo vietos pasaulyje. Nykstantys kūnai virsta fosilijomis. Tūkstantmečių senumo griaučiai išsirikiuoja eilėmis moderniausių muziejų pasieniais. Gyvenę iki mūsų kalba mums, keliaujantiems savo keliu, skubantiems, paliekantiems atsitiktinius ženklus, įsiterpiančius į peizažą. Kadaise žaliavęs medis, paliestas skulptoriaus rankos, tampa kultūros ir istorijos nešėju, jungiančiu žmogų, laiką ir gyvastį. Tapybos darbuose „Atlaikę sutemas“ dramatiškas, kontrastingas koloritas yra užuomina apie sovietmečiu uždarytas bažnyčias, naikintą kultūros paveldą. Medinės barokinės skulptūros savo veržlia plastika jungiasi į dialogą su šiandienos žiūrovu. Dabarties istorinis sluoksnis dengiasi sprogstančių sviedinių dūmais, skeveldromis…“

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas