Parodos eksponatai.

Kultūra

Birutės Žilėnienės akvarelių paroda ĮSIVIETINIMAS – ĮSIŽEMINIMAS

Pirmoji metų paroda įnešė daug šilumos, vaiskių spalvų ir jautrių pasidalinimų. Laukėme, kabinome ir štai dabar grožimės kraštietės menininkės Birutės Žilėnienės paroda ĮSIVIETINIMAS – ĮSIŽEMINIMAS, kurioje eksponuojama dvylikos akvarelių ciklas. Jį kūrėja pradėjo dar ankstyvą 2022 metų pavasarį.

B. Žilėnienė.

,,Kraštovaizdis neretai esti susijęs su žmogaus būties ženklais. Švelniose B. Žilėnienės akvarelėse urbanistiniai motyvai yra beveik išstūmę gamtą, tačiau ji, būdama tiesiogiai nevaizduojama, čia egzistuoja paveikslų meninės raiškos ir pačios akvarelės skaidrumo dėka: pripildyti permatomų šešėlių ir atspindžių kūriniai leidžia nujausti juose esantį oro substantyvumą ir lengvai dvelkiantį vėją, virpinantį ant medžio šakų likusius lapelius” – taip apie B. Žilėnienės kūrinius atsiliepė menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė.

,,Saulei sušildžius miestą, darbuose ėmė rastis ir daugiau bundančios gyvybės. Norėjau, kad mano tapomi namai ir juos gaubiančių erdvių aura žiūrovui būtų atpažįstami, o emocijos, kurias kiekviena akvarelė sau ,,pasiėmė” iš manęs, tai jausenos, atskiras santykis, paliečiantis ir reflektuojantis, manau, kiekvieną parodos lankytoją skirtingai” – dalinosi menininkė.

Parodoje lengvai atpažįstamos Ukmergės gatvelės, gerai žinomi architektūriniai elementai, centrinės miesto dalies fragmentai ir detalės. Tai liudija atsargų pasakojimą ir apmąstymą, kur yra toji vieta, kurią vadiname namais, kur ta vietovė, kurioje gera, su kuria identifikuojame save, kurioje įsižeminame.

Kviečiame parodą apžiūrėti visą sausį. Erdvė atvira lankymui pirmadieniais–penktadieniais 9–18 val. ir šeštadieniais 8–15 val.

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas