K. Darulienė (dešinėje) su užsiėmimų dalyviais.

Kultūra, Naujausi

Biblioteka kviečia į menines edukacijas

Bibliotekos patirtis ir įdirbis

Ukmergės Vlado Šlaito viešoji biblioteka kviečia visus norinčius dalyvauti edukaciniuose meniniuose užsiėmimuose suaugusiems. Edukacijas jau nuo 2017 metų veda edukatorė, menininkė Kristina Darulienė, bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijų skyriaus vyresnioji bibliotekininkė edukacinei ir projektinei veiklai. Per septynerių metų laikotarpį vyko tapybos, grafikos, tekstilės, skulptūros, muilo virimo, lūpų balzamo bei vaškinių drobelių gaminimo ir kitos edukacijos. Su ilgamečiais meninių užsiėmimų lankytojais edukatorė yra surengusi įvairių akcijų: mezgimo viešumoje, kepurėlių sergantiems onkologinėmis ligomis gaminimo. Taip pat surengta keletas parodų: skiautinių „Nuo vasario 16 iki kovo 11 d.“ (2018), miniatiūrų ant lėkščių, skirtą Marijos Gimbutienės jubiliejiniams metams pažymėti (2020), paveikslėlių, skirtą Juodojo vandens triušio metams (2023), bibliotekos suaugusiųjų dailės studijos kūrinių tapybos ir piešinių (2023).

Edukacijų nauda ir galimybės

Daugumą dailės užsiėmimų lankytojų į biblioteką atveda noras patirti bendrystės jausmą, atsipalaiduoti, įgyti naujų žinių. Kartais šios žinios gali praversti siekiantiems papildomai užsidirbti verčiantis įvairiais amatais. Pasak K. Darulienės, praktiškai kiekviena tema, kuria kuriami dirbiniai, gali būti plėtojama toliau ir tapti smulkaus verslo pradžia. Taigi, taip iš dalies biblioteka prisideda prie bedarbystės mažinimo.

Medžiagos edukacijoms dažnai gaunamos paramos būdu, bendradarbiaujant su įvairiomis įstaigomis ir organizacijomis, priimant nebenaudojamus, tačiau tinkamus perdirbti likučius, dalyvaujant projektinėse veiklose. Tokiu būdu sukauptos medžiagos dažnai panaudojamos ne po vieną kartą, taip skatinant ir palaikant tvarumą bibliotekoje ir bendruomenėje.

Edukacijų įvairovė

Bibliotekoje taip pat organizuojamos Kultūros paso edukacijos programos (ex librio dirbtuvės, erdvinių knygelių kūrimo edukacija) bei kitos edukacinės bei mokomosios programos, tokios kaip anglų kalbos užsiėmimai, robotika, pagalba ir mokymai naudotis išmaniaisiais įrenginiais bei kitos.

Dažniausiai meninės edukacijos suaugusiems bibliotekoje vyksta ketvirtadieniais nuo 15 val. (konkrečios dienos ir edukacijų tema yra skelbiama bibliotekos tinklapyje www.ukmergesvb.lt bei socialinio tinklo FB paskyroje). Visos edukacijos – nemokamos. Kad būtų užtikrinta užsiėmimų kokybė ir skiriamas pakankamas dėmesys kiekvienam lankytojui, į užsiėmimus reikia registruotis. Užsiregistravusieji gauna žinutes su priminimu, kokių priemonių reikės konkrečiam užsiėmimui.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas