Kultūra

Nauja paroda „Vilkamirgės“ galerijoje

„Šiemet pradedame rodyti ne tik profesionalų, bet ir autsaiderių meną“, – kalbėjo VšĮ „OirA Artless“ parodų kuratorė Oksana Judakova.

Pasak parodų kuratorės, autsaiderių menas (outsider art/art brut) – tai savamokslių kūrybinė raiška, nesekanti jokia estetikos tradicija, spontaniška, nuoširdi, kartais labai atvira, „neapdorota“.

„Dažnai spalvingos autsaiderių menininkų gyvenimo istorijos yra jų kūrybos dalis ir kontekstas. Vakaruose autsaiderių menas žinomas ir vertinamas jau kelis dešimtmečius. Jis traukia profesionalių menininkų, kuratorių, kolekcininkų dėmesį. Eksponuodami savamokslių menininkų kūrybą, mes remsimės vakarietiška autsaiderių meno koncepcija“, – pasakojo O. Judakova, pristatydama studijos AHOI iš Karlsrūhės, Vokietijos, menininkų piešinių parodą.

„Studijos vadovė Brigitte Reisz sako, kad daug gabių žmonių su negalia negauna tinkamų švietimo paslaugų. Studijoje AHOI stengiamasi sudaryti palankias sąlygas tokių žmonių meniniam lavinimuisi. Čia, bendradarbiaudami su profesionaliais menininkais, žmonės su negalia ugdo savo gabumus ir plėtoja individualius vaizdinius. Taip pat studija siekia dalyvauti meno rinkoje“, – teigė O. Judakova, kviesdama apsilankyti „Vilkamirgės“ galerijoje (Vienuolyno g. 14, II a.).

„G. ž.“ inform.

Paroda veiks nuo sausio 19 dienos iki vasario 29 dienos.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas