V. Adamkus.

Kultūra

Kviečia į pokalbį apie prezidento V. Adamkaus aplinkosauginę karjerą

„Vilkamirgės“ galerija, įsikūrusi Vienuolyno g. 14 , II a., gruodžio 2-ąją, šeštadienį, 12 valandą, kviečia į susitikimą su Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus direktoriumi, lietuvių išeiviją tyrinėjančiu istoriku Arūnu Antanaičiu.

Kaip pasakojo viena iš šio susitikimo organizatorių, VšĮ „OirA Artless“ kuratorė Oksana Judakova, septintajame dešimtmetyje stipriausią ekonomiką ir pramonę turinčias šalis ištiko gili ekologinė krizė. Ji ypač pasireiškė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) pramoniniuose regionuose. Čia buvo nerekomenduojama maudytis upėse ar žvejoti, miestus kamavo smogas, Erio ežeras buvo paskelbtas negyvu, visuomenę jaudino Cuyahoga upės gaisras. Nuo 1970-ųjų metų JAV intensyviai sprendė ekologines problemas. Prie to reikšmingai prisidėjo Valdas Adamkus, dvidešimt septynerius metus kovojęs už Didžiųjų ežerų regiono aplinkosaugą.

Susitikimo metu klausytojai ne tik sužinos intriguojančias detales iš V. Adamkaus darbo aplinkosaugos srityje, bet ir kokią reikšmę bei įtaką tai turėjo jam, kaip būsimam Lietuvos prezidentui.

„G. ž.“ inform.

Romualdo Požerskio nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas