V. Bakas su šių eilučių autore.

Kultūra, Naujausi

Pristatyta Vainiaus Bako knyga „Pasiklydusios kulkos“

Dr. Sigita ASTIKIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė

 

Paskutinįjį spalio penktadienį Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta kraštiečio poeto Vainiaus Bako knyga „Pasiklydusios kulkos“. Renginyje dalyvavo poetas ir knygą išleidusios leidyklos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas, LRT radijo žinių ir laidų vedėjas, poezijos skaitovas Paulius Šironas ir gitaristas Rolandas Kalinauskas.

V. Bakas – poetas, literatūrologas, kritikas, šiuo metu yra išleidęs septynias knygas. Prasidėjus karui Ukrainoje, poetas pradėjo rašyti eiles – kiekvieną dieną gimdavo vis naujas eilėraštis. Anot paties autoriaus, eilės padėdavo nusiraminti, išgyventi jausmus, apimdavusius kiekvieną dieną girdint žinias iš karo siaubiamos Ukrainos. Į knygą „Pasiklydusios kulkos“ sugulė eilėraščiai iš 317-os karo dienų.

Eilėraščiai nuo pat pirmosios karo dienos buvo skelbiami autoriaus socialinio tinklo Facebook paskyroje, kur iki pat dabar susilaukia didelio skaitytojų dėmesio bei palaikymo. Poetas iš karto užsibrėžė, jog rašysiąs iki tol, kol karas baigsis, tad jo kūrybos gerbėjai ne tik žavėjosi eilėmis, bet linkėjo sėkmės ir ištvermės nelengvame kelyje.

Pradėjęs rašyti eilėraščius, autorius neplanavo leisti knygos, tačiau eilių vis gausėjant, kilo mintis ir apie leidinį. Tekstus knygai padėjo atrinkti jos redaktorius Gintaras Bleizgys. Atrenkant eilėraščius svarbiausi kriterijai buvo jų meniškumas bei pačių tekstų kokybė.

Renginio metu klausėmės Vainiaus eilių, gitaros skambesio, knygos autoriaus įžvalgų apie jo kūrybą, išgyvenimus, knygos atsiradimo kontekstus. Su knygos pasirodymu autorių, svečius ir visus susirinkusiuosius sveikino rajono savivaldybės vicemeras Eugenijus Kuodelis.

Knygą „Pasiklydusios kulkos“ visi norintys gali rasti ir Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje bei jos padaliniuose.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas