Kultūra

Šalia „Šviečiančių moliūgų žibintų“ sekmadienį įsikurs „Pasakų pieva“

Spalio 29-ąją, 14 valandą, prie Ukmergės kultūros centro bus įrengta „Pasakų pieva“, kur tėveliai su vaikais galės ieškoti pasakų motyvų. Tai „Šviečiančių moliūgų žibintų“ šventės dalis. Taip pat vaikams bus paišoma ant veidukų, pasirinktų pasakų herojų bruožais. Iniciatyvos „Pasakų pieva“ ambasadorė – televizijos laidų vedėja Ugnė Siparė.

Retas vaikystėje neskaitė pasakų. Nors istorijas apie nykštukus, magiškus daiktus, stebukladarius senelius daugelis suaugę primiršta, tačiau jos vėl ir vėl pas mus sugrįžta: tik jau nebe mūsų pačių, o mūsų vaikų ar anūkų knygelėse. Tą patvirtinti gali ir U. Siparė.

Sekmadienį, 14 valandą, prie Ukmergės kultūros centro, kur įvairiomis progomis buriasi gyventojai, bus įrengta Pasakų pieva, kurioje tėveliai su vaikais galės ieškoti pasakų motyvų. O jų pievoje įsikurs nemažai: ten bus galima rasti stebuklingą veidrodį ir jį sergintį nykštuką iš pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“, stebuklingą šulinį, prie kurio darbštuolė mergaitė padėjo seneliui ir už tai gavo atpildą, įspūdingą „pupą“, laistomą toliau, kad užaugtų iki dangaus, ir kitus.

Renginio metu vaikams bus paišomi veidukai jų pasirinktų pasakų herojų bruožais. Taip pat Pasakų pievoje bus paliktas stebuklingas namukas, skirtas keistis pasakų knygomis, taip išlaikant pasakų ir jų pamokų grožį savo bendruomenėje gyvus, skatinant dalintis gerosiomis pamokomis ir istorijomis, kartu auginti kūrybišką ir sąmoningą jaunąją kartą.

Iniciatyvos ambasadorė U. Siparė ragina ukmergiškius Pasakų pievoje suradus knygos herojų aptarti, ko iš jo pasakos vaikai išmoko, taip pat pasitelkti vaizduotę ir pagalvoti, o kas būtų, jei jis atgytų?

Tai yra paskutinė šių metų iniciatyva Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) projekte #Bendranoriai, kuriuo siekiama paskatinti gyventojus telktis į bendruomenes ir prisidėti prie savanoriškų veiklų.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas