Ukmergei skirtos knygos autorius B. Kondratas.

Kultūra

Kūrėjų pėdsakais Ukmergės krašte

Dr. Sigita ASTIKIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė

 

Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Kūrėjų pėdsakais Ukmergės krašte”. Pristatyme dalyvavo lituanistas, literatūrinės kraštotyros pradininkas Lietuvoje Benjaminas Kondratas ir archeologas, humanitarinių mokslų daktaras Valdemaras Šimėnas.

B. Kondratas yra unikalios knygų serijos „Kūrėjų pėdsakais” autorius, redaktorius ir leidėjas. „Kūrėjų pėdsakais” – išsami Lietuvos regionų literatūrinės kraštotyros serija, skirta mūsų šalies regionų ir atskirų vietovių literatūriniam paveldui. Šiose knygose atsiskleidžia gražiausi kiekvieno krašto kūrėjų, poetų, literatų, menininkų gyvenimo ir kūrybos momentai.

Bibliotekoje buvo pristatyta 24-oji serijos knyga, skirta Ukmergės kraštui ir jo žmonėms. Rinkdamas medžiagą autorius bendradarbiavo su Vlado Šlaito viešosios bibliotekos darbuotojais, pačiais kūrėjais, rinko medžiagą iš įvairiausių šaltinių. Knygos turinį sudaro kūrėjų biogramų rodyklė, jų biogramos (kūrėjų biografijos duomenys, trumpas gyvenimo aprašymas), nuotraukos, susijusios su Ukmergės krašto kūrėjų svarbiausiomis gyvenimo vietomis.

Knygoje pristatomi įvairūs Ukmergės krašto kūrėjai: tai rašytojai, literatai, vertėjai, publicistai, kritikai, literatūrologai, memuaristai, kraštotyrininkai ir kiti. Daugelio kūrėjų biografijos papildytos atsiminimų, laiškų, dienoraščių ištraukomis.

Renginio metu autorius džiaugėsi, kad rinkdamas medžiagą savo knygoms turėjo galimybę aplankyti daugybę gražių Lietuvos vietų, susipažinti su talentingais, kūrybiškais žmonėmis, pas juos pasisvečiuoti.

Knygos pristatyme dalyvavo ir mūsų krašto kūrėjai Laima Dzigaitė, Albinas Kuliešis, Genovaitė Krogertaitė-Aniūnienė bei kiti. Knyga buvo pristatyta ne tik Ukmergėje, bet ir Vepriuose bei Želvoje. Knygą „Kūrėjų pėdsakais” galima rasti Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje bei visuose jos padaliniuose.

Jurgitos JACKEVIČIŪTĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas