Kultūra

Kviečia į forumo teatrą ir susitikimus su žinomais teatralais

Rugsėjo mėnesį pradėta įgyvendinti neformaliojo suaugusiųjų švietimo programa „Socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymas per teatrą“. Programos dalyviams siūlomi forumo teatro užsiėmimai bei diskusijos su žinomais teatro režisieriais, aktoriais.

Užsiregistravusių dalyvių laukia šeši užsiėmimai rugsėjo–gruodžio mėnesiais, kurie vyks kartą arba du kartus per mėnesį. Keturis užsiėmimus veda psichologė Jurgita Vasiliauskienė ir teatro režisierė Skaistė Vasiliauskaitė-Dančenkovienė. Jų metu dalyviai supažindinami su forumo teatro metodu, kurį išbando praktiškai.

Du užsiėmimai skirti susitikimams su žinomomis teatro asmenybėmis – laukiama atvykstant Vilniaus senojo teatro aktoriaus, taip pat režisieriaus ir teatro pedagogo Vidmanto Fijalkausko bei Anykščių kultūros centro režisieriaus ir aktoriaus Jono Buziliausko. Jie, remdamiesi savo ilgamete kūrybine patirtimi, su ukmergiškiais dalysis mintimis, kaip teatras aktualizuoja svarbias temas, padeda iškelti socialines problemas ir jas spręsti, kaip ugdo publikos ir pačių teatralų socialines ir emocines kompetencijas.

Forumo teatras – tai problemų analizės būdas, leidžiantis į nepatogią situaciją pažvelgti iš skirtingų pozicijų ir rasti daugiau bei įvairesnių sprendimo galimybių. Šis metodas nepateikia atsakymų, tačiau kviečia aktyviai diskusijai ir ieškojimams bei sudaro galimybes problemą pamatyti iš skirtingų pozicijų.

Programos skirtingų užsiėmimų metu problemų ir jų sprendimo būdų ieškoma skirtingose temose: kultūros įtaka emocinei sveikatai; viešų erdvių, infrastruktūros ir informacinių technologijų iššūkiai vyresnio amžiaus žmonėms, neįgaliesiems; egzistencinis vientisumas ir vienišumas, nerimas bei artėjantis baigtinumas. Probleminės situacijos apima tiek bendro pobūdžio problemas, kylančias viešajame gyvenime, tiek asmenines, išplaukiančias iš santykio su artimaisiais. Siūlomos temos yra preliminarios, užsiėmimų dalyviai jas gali pakreipti jiems aktualia linkme.

Pirmasis užsiėmimas jau įvyko rugsėjo 12-ąją. Laukia dar penki susitikimai, kuriuose galima dalyvauti. Spalio 10-ąją planuojamas susitikimas su režisieriumi, aktoriumi J. Buziliausku.

Programa labiau orientuoti į asmenis, sulaukusius 50-ies metų amžiaus, tačiau įsitraukti galima ir jaunesniems. Registracija telefonais +370 659 64 958, +370 601 77 064.

Užsiėmimai vyksta psichologijos studijos „Laimės namai“ patalpose.

Programą rengė ir įgyvendina VšĮ „Katino Murklio teatras“ ir psichologijos studija „Laimės namai“. Projektas iš dalies finansuojamas Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos koordinuojamos Ukmergės rajono savivaldybės Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos lėšomis.

„G. ž.“ Inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas