Į renginį susirinko per 70 lankytojų.

Kultūra

Kultūros paveldo pažinimo šventės dėmesio centre – Siesikų pilis

Elena JABLONSKAITĖ

Rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė

 

Didelio dėmesio sulaukė rugsėjo 16 dieną Siesikų pilyje (Daugalių k., Ukmergės r.) vykusi kultūros paveldo pažinimo šventė, kurioje susirinko per 70 lankytojų.

Siesikų pilies administratorius-edukatorius Audrys Matulaitis ekskursijos metu svečius supažindino su pilies istorija, sienų tapyba, grindiniu ir kitais atliekamais ir jau atliktais pilies restauravimo, tvarkybos darbais, su pilies radiniais, vedė grindų plytelės edukaciją, kurios metu dalyviai turėjo galimybę patys aliejuoti ir vaškuoti keramines grindų plyteles, įvertinti gautus plytelių išvaizdos ir paviršiaus pokyčius.

Šventę tęsė Siesikų seniūnijoje esančio Lokinės dvaro sodybos šeimininkė Deimantė Meilutė-Ganusauskienė, kuri prezentacijos metu supažindino dalyvius su savo dvaro fragmentų istorine apžvalga bei tvarkybos darbais. Lokinės dvaro sodybos šeimininkai taip pat svečius kvietė ir Lokinės dvare gaminamo sidro, 2023 metų Vyno dienose sauso sidro kategorijoje laimėjusio geriausio sidro medalį, degustacijai.

Renginio metu buvo aktualizuojami  ir kiti nekilnojamieji kultūros paveldo objektai: kryžių statymo tradicija paplitusi visoje Lietuvoje. Edukacinių užsiėmimų metu dalyvius kryždirbys Valentas Butkus supažindino su kryždirbyste ir savo darbais. Kryžiai laikomi vertingiausiu lietuvių liaudies meno palikimu, nes jau daug šimtmečių puoselėja išskirtinai gražią ir prasmingą kryžių statymo tradiciją.

Šventės metu šakočio kepimo edukaciją vedė, svečius linksmino ir šakočiu vaišino tautinio paveldo amatininkas Vitalijus Želnys.

Šiųmetė Europos paveldo dienų tema – „Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija”, visoje Lietuvoje kvietė pažinti paveldo kūrėjus ir visą meistriškumo laboratoriją, veikiančią kultūros paveldo objektų kūrimo ir išsaugojimo procese.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas