Susitikimas su dailininke A. Kananaitiene-Nananai Sližių bibliotekoje.

Kultūra

Po rajoną keliauja „Kūrėjai ant ratų“

Ukmergės Vlado Šlaito viešoji biblioteka, siekdama kultūros ir meno sklaidos rajone, vykdo projektą „Kūrėjai ant ratų“, kurio tikslas – skatinti profesionalaus meno plėtrą regionuose, mažinti socialinę atskirtį visuomenėje, didinti kultūrinių paslaugų įvairovę kaimo vietovėse. Renginių ciklo metu rajono bibliotekose pristatomos rašytojų, edukatorių, poetų bei muzikantų kultūrinės programos. Tikimasi, kad projektas suteiks galimybę kaimo bendruomenėms įsilieti į kokybišką kultūrinį vyksmą, augins žmonių, besidominčių kultūra, skaičių, pagyvins vietos gyventojų kasdienybę.

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė Sigita Astikienė papasakojo, kad projektas, kurį remia Lietuvos kultūros taryba ir Ukmergės rajono savivaldybė, pradėtas vykdyti šių metų gegužės mėnesį ir tęsis iki metų pabaigos. Mobiliąja biblioteka profesionalūs kūrėjai pavėžėjami į miesteliuose ir kaimuose įsikūrusius bibliotekos padalinius, kartu su knygomis atvežant kultūrinius renginius bei veiklas. Birželio mėnesį Sližiuose jau vyko susitikimas su Evelinos Daciūtės knygos „Ševeliūra“ dailininke Agne Kananaitiene-Nananai, kuriame dalyvavo ne tik Sližių, bet ir Veprių ikimokyklinio bei jauniausio mokyklinio amžiaus vaikai. Renginio dalyviai galėjo pamatyti knygos teksto ir vaizdo gimimą, stebėti, kaip vaizdas tampa knygos dalimi, išvysti „Ševeliūrai“ skirtus iliustracijų originalus. Vėliau vykusios edukacijos metu autorė išdalino vaikams nebaigtas knygeles, kuriose buvo pavaizduotos tik šeimininko ir jo augintinio šukuosenos, akys ar kiti fragmentai, o vaikai turėjo pabaigti piešinius, sukurdami savitas istorijas.

Liepos mėnesį Šventupėje vykusios vaikų stovyklos metu edukatorius Simas Janulis pristatė edukaciją „Šalčio ir mokslo burtai“. Fizikos ir chemijos mokslo populiarinimu užsiimantis renginių organizatorius dalyviams pademonstravo įvairių triukų su azotu.

Rugsėjo–lapkričio mėnesiais numatoma daug įvairių susitikimų ir renginių. Rugsėjo 13 dieną Dainavos bibliotekoje planuojama tapymo ant šilko edukacija su dailininke, vyresniąja bibliotekininke edukacinei ir projektinei veiklai Kristina Daruliene. Vėliau vyks įdomūs susitikimai su kraštiečiu, literatūrologu, kritiku, daugelio literatūrinių premijų laureatu Vainiumi Baku, kuris kartu su muzikante Gintare Baueryte pristatys savo poezijos knygą „Tylos fonetika“. Rašytoja, kino, teatro ir festivalių koordinatorė, vertėja Jurga Vilė pristatys savo knygą ir edukaciją „Nukritę iš mėnulio. Sapnas apie Oskarą Milašių ir kitus paukščius“. Žinoma teatro ir kino aktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, filmų garsintoja Aldona Vilutytė atliks muzikinį performansą „Pasinesusi-šnekėjimai“. Dailininkė, dizainerė Lina Itagaki papasakos apie savo knygą vaikams „Grybo auksas” su neįprasta menine edukacija. Dailininkė Ieva Babilaitė-Ibegauptienė pristatys savo kūrybos knygoms parodą „Nematytos iliustracijos“.

Bibliotekininkų komanda miestelių ir kaimų bibliotekose surengs edukacijas „Nuostabioji robotika“, „Ebru grafika ir knygų menas“, „Šilko tapyba knygų skirtukuose“, Ukmergės kultūros centras organizuos edukaciją „Tradicinės juostos ir tvarus dovanų pakavimo menas“.

Renginiai planuojami Taujėnuose, Želvoje, Šventupėje, Vepriuose, Užugiryje, Liaušiuose, Laičiuose, Petronyse, Siesikuose, Deltuvoje.

„Ukmergiškius ir miesto svečius kviečiame sekti informaciją spaudoje, bibliotekos interneto svetainėje bei Facebook paskyroje ir dalyvauti renginiuose bei susitikimuose“, – sakė S. Astikienė.

„G. ž. “ inform.

K. DARULIENĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas