Kultūra, Naujausi

Šiemet – jubiliejinė Vilkmergės (Deltuvos) mūšio inscenizacija

Šiemet sukanka 25-eri metai, kai buvo pradėtos rengti Vilkmergės (Deltuvos) mūšio inscenizacijos. Ta proga rugpjūčio 19 dieną (šeštadienį) vyks šios jubiliejinės sukakties paminėjimo renginys.

Kokio masto ir pobūdžio šis renginys bus, paskelbsime vėliau – viskas priklausys nuo to, kiek iš pakviestų karo istorijos klubų sulauksime atvykstančių.

Pasak vieno iš Vilkmergės (Deltuvos) mūšio inscenizacijos organizatorių, Ukmergės karo istorijos klubo nario Juliaus Zarecko, šiam istoriniam 1812 metų birželio mėnesio Prancūzų ir Rusijos kariuomenių susirėmimui prisiminti (su pasišaudymais iš šautuvų bei patrankų) reikėtų ne mažiau kaip 50–60 žmonių.

„Karas Ukrainoje pakeitė geopolitinę situaciją, tad susikviesti daug dalyvių į Deltuvos mūšio inscenizaciją yra gana sudėtinga. Į Deltuvą paprastai susirinkdavo ne mažiau kaip 150 mūšio dalyvių, o daugiausiai jų kažkada sulaukta net dviejų šimtų trylikos. „Pakariauti“ pas mus atvykdavo Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos karo istorijos klubų atstovai. Tada ir uniformos buvo daugmaž autentiškos, nes rusai su baltarusiais daugiausiai rekonstruodavo Rusijos karius, o lenkai – prancūzus arba Varšuvos kunigaikštystės karius, kurių uniformos panašios į prancūzų“, – sakė J. Zareckas.

Pernai nedidelis Deltuvos mūšio epizodas buvo inscenizuotas klubo „Miško broliai“ surengto tarptautinio karybos istorijos festivalio „Kovų istorijos keliais“ metu Kopūstėlių miške, buvusios raketinėje bazės teritorijoje. Tuomet karybos istoriją rekonstruojantys klubai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Airijos lankytojams pristatė įvairių laikmečių karybos istoriją – vikingų, riterių, šiaurės karų, napoleonmečio, Pirmojo pasaulinio karo, tarpukario, Antrojo pasaulinio karo, pokario ginkluotę, ekipuotę, karių buitį, kovų epizodus. Renginį vainikavo mūsų krašto istoriją menančio, 1812 m. įvykusio Deltuvos mūšio inscenizacija.

Šiemet, švenčiant Deltuvos mūšio inscenizacijos 25-ąjį jubiliejų, renginys vėl vyks istorinėje mūšio vietoje – Deltuvos miestelyje.

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija

Dainiaus VYTO nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas