Linijinių šokių grupės „Vėja“ nariai.

Kultūra

Išvyka į Zadaro šokių festivalį

Aldona KUZMIENĖ

 

Kultūros centro linijinių šokių grupės „Vėja“ nariai labai apsidžiaugė, kai šokių vadovė Aldona Satkūnaitė pasiūlė dalyvauti tarptautiniame šokių festivalyje – konkurse „Adriatic Zadar Open 2023”, kuris vyko Zadare, Kroatijoje.

Ilga kelionė tęsėsi važiuojant per Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Vengriją. Žvalgydamiesi pro autobuso langus gėrėjomės nuostabia šių šalių gamta, nes kai kurie iš mūsiškių į tokią kelionę išsiruošė pirmą kartą. Pakeliui matomos lygumos, levandų, saulėgrąžų laukai, tuneliai, kalnų virtinės ir egzotiškų vaisių sodai maloniai atskleidė kiekvienos pravažiuotos šalies savitumus bei akį traukiantį grožį. Nakvojant Čekijoje, pasivaikščiojome po Olomouco ir Ostravos miestų senamiesčius.

Atvykus į Zadarą po sočios vakarienės keliavome į mums numatytą apsigyventi Starigrad Paklenica miestelį prie Adrijos jūros, labai mėgstamą ir Lietuvos poilsiautojų, ir sportininkų. Maloniai visus nuteikė mus sutikusios šio miesto šeimininkės gražia lietuvių kalba tarti žodžiai: „Labas vakaras. Aš esu Marija Koič. Esu pusiau lietuvė, pusiau kroatė, čia gimusi. Mano mama buvo lietuvė, o tėtis – kroatas. Mama mane išmokė kalbėti lietuviškai…“

Marija papasakojo, jog jos mama Rima Staponkutė, augusi Kuršėnuose, susipažino su kroatu montavimo specialistu, dirbusiu Lietuvoje, vėliau pora susituokė ir išvyko į Kroatiją. Ten Rima dirbo gide, vertėja, tiesė draugystės tiltus tarp kroatų ir lietuvių, palaikė glaudų ryšį su Lietuva. Puoselėjant Lietuvos ir Kroatijos draugystę, Rima Koič organizavo kasmetinius festivalius, kuriuose dalyvavo įvairaus amžiaus lietuvių šokėjai, dainininkai. Už nuopelnus suartinant Lietuvą ir Kroatiją R. Koič paskirta Garbės konsule Kroatijoje. Baigdama pasakojimą Marija su liūdesiu pranešė, kad pavasarį jos mama iškeliavo į Anapilį, o jos darbus dabar tęsia ji.

Šiais metais į Zadaro festivalį atvyko Vilniaus, Kauno, Utenos, Marijampolės, Druskininkų, Švenčionių, Švenčionėlių rajonų šokių kolektyvai bei Švenčionių vokalinė grupė.

Atkeliavę į Kroatiją ne tik žavėjomės gražia jos gamta, bet ir dalyvavome konkurse, kuris vyko Zadaro dramos teatro salėje. Paskelbus komisijos rezultatus labai nudžiugome – laimėtos dvi prizinės vietos, visi dalyviai apdovanoti šventės medaliais bei atminimo dovanomis.

Po konkurso vyko visų dalyvių paradas. Mūsų šokėjai išdidžiai, dainuodami lietuviškas dainas, nešė Ukmergės miesto vėliavą Zadaro gatve iki senamiesčio, Jono Pauliaus II aikštės. Čia vyko bendras koncertas.

Šokių pasirodymus paįvairino pasiplaukiojimai laivu, eksursija po Zadaro miestą su mus globojusia nuostabiąja gide M. Koič.

Viešnagė baigėsi vakare organizuotu koncertu Starigrad Paklenica miestelio aikštėje gausiai susirinkusiai kroatų publikai. Koncertavome kartu su Zadaro šokių kolektyvais. Mūsų šokėjų pasirodymas buvo palydėtas gausiomis ovacijomis.

Nuvažiavę apie 1 800 km, grįžome namo kupini nepamirštamų įspūdžių, patyrę kroatų svetingumą, geriau pažinę šią nuostabią šalį. O kas žino, gal dar kada nors ir vėl ten sugrįšime…

Viktoro PETRUNIN nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas