Svečiai apžiūrėjo tebetvarkomos pilies erdves.

„Ukmergei - 690: istorija ir šiandiena“, Kultūra, Naujausi

Siesikų pilyje lankėsi Radvilų didikų giminės palikuonys

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

 

Gegužės 3-ąją Siesikų pilyje lankėsi garsiosios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) ir Abiejų Tautų Respublikos Radvilų didikų giminės palikuonys – Lenkijoje gyvenantis kunigaikštis Motiejus Radvila bei naujojo Lenkijos ambasadoriaus Lietuvoje Konstanty‘o Radziwillas‘o žmona bei sūnaus šeima.

Svečius pasitikęs pilies administratorius Audrys Matulaitis aprodė jiems dar vis tebetvarkomos ir legendomis apipintos pilies erdves, papasakojo apie istorinius faktus.

Dešimčia kalbų kalbantis, Lenkijoje ir JAV sociologiją, arabų kalbą ir filosofiją studijavęs, daug metų bankuose dirbęs, o dabar versle besisukantis kunigaikštis M. Radvila teigė, jog savo prosenelės pilyje lankosi jau trečią kartą. Pirmą kartą Siesikų pilį jis apžiūrėjo prieš du dešimtmečius, kai ji buvo labai apleista ir apgailėtinos būklės, vėliau dar buvo atvykęs prieš septynerius metus, kai pilyje jau buvo pradėti jos tvarkybos darbai.

Protėvių turėtose žemėse apsilankė ir neseniai Lenkijos ambasadoriaus Lietuvoje pareigas pradėjęs eiti K. Radziwillas (viduryje).

Pastarąjį kartą pilyje viešėdamas aristokratas M. Radvila negailėjo pagyrų šio unikalaus statinio šeimininkams – nuo 2018 metų patikėjimo teise ją valdančiam Ukmergės kraštotyros muziejui ir nuo 1999 metų pilyje besisukančiam bei jos tvarkybos darbams vadovaujančiam A. Matulaičiui.

Lietuvos istorikai skelbia, kad šiuo metu gyvena apie 500 Radvilų giminės palikuonių, tai viena iš nedaugelio LDK didikų giminių, kurių vaikaičiai dar vaikšto jų turėtose žemėse. Daugiausiai Radvilų yra Lenkijoje.

„Didžiausia ir giliausia tradicija yra laikyti šeimą, giminę kartu. Mes nesėdime ir nekalbame apie istoriją, mes gyvename gyvenimą, bet kasdien prisimename, kaip svarbu būti vieningiems. Šios giminės privilegija ir turtas yra ne tik proseneliai, pavardė ir istorija, bet ir didelė grupė žmonių, kurie laikosi drauge, puoselėja tradicijas, vertina buvimą su saviškiais. Aš turiu apie 2 tūkst. pusbrolių iš 20 ar 30 šeimų ir tai yra turtas. Mes laikomės kartu, nors nė vienas iš mūsų jau neturi didelių turtų ar valdų. Bet esame viena didelė aristokratiškų šeimų bendruomenė. Tikiu, kad mano vaikai ir jų vaikai tęs šią tradiciją,“ – teigė M. Radvila.

Dainiaus VYTO nuotraukos

Didikų giminės atstovus pasitiko A. Matulaitis (antras iš kairės).

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

  • //// :
    I viduramzi ir rytames ... matyt baudziaunikais buti patiko Genetines atminties neistrins.
  • Želvietis , Ukmergės r. :
    Pagarba senai garsiai giminei ! Jie visą laiką buvo abiejų tautų nuomonės brandintojai , influenceriai , Geri vadybininkai, politikai , kariai . . Nuo pat viduramžių.
  • O.k. :
    Veliavos pasikeite, o klanai liko tie patis. Tada nueko nedirbo ir dabar tik vadovauja ... turbut atvyko suskaiciuoti kiek liko darbingu ...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas