„Ukmergei - 690: istorija ir šiandiena“, Kultūra

Ukmergėje griaudės jubiliejinis miesto gimtadienis

Ukmergei 690! Daug! Todėl ir švęsime ilgai ir galingai!

Šių metų Ukmergės miesto šventę, pavadintą „Kultūros rokenrolas“, tradiciškai numatyta surengti paskutinįjį gegužės savaitgalį – gegužės 26-28 dienomis. Ukmergės gimtadienyje bus daug rokenrolo!

Prieš miesto šventę, grojant roko muzikai, bus iškilmingai atidaryta visų Ukmergės krašto menininkų paroda.

Jubiliejaus proga į miestą sugrįžta ir spalvingiausias šventės akcentas – šventinė eisena „Rokenrolo paradas“!

Koncertuos Lietuvos roko muzikos vedliai – grupė „ba.“, dainuos Daddy Was A Milkman, pasirodys ir alternatyvios roko grupės bei atlikėjai.

Šventės metu nauji Ukmergės piliečiai bus apdovanoti spalvingomis pliušinėmis gitaromis, tad visas miestas bus pilnas naujagimių su gitaromis!

Lankytojų lauks spektakliai, akcijos, parodos, varžybos, konkursai ir kiti tradiciniai ir netradiciniai miesto šventės renginiai.

Šventiniai renginiai prasidės gegužės 23 d., antradienį, Sporto centro stadione vyks vaikų (U9) futbolo turnyras, o Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje dainuos Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ merginų choras ir Ukmergės meno mokyklos jaunių choras „RŪTA“.

Gegužės 24 d., trečiadienį, Kultūros centre numatyta atidaryti Ukmergės krašto dailininkų tapybos parodą „Potėpis“ bei pristatyti jubiliejinį albumą „Ukmergė 690. Dailė“. Taip pat Sporto centro stadione vyks vaikinų (U16) futbolo turnyras, o senamiesčio viešosiose erdvėse prasidės šešių didžiausių Ukmergės fabrikų kroso taurės „Hennordic“ antrasis etapas – Rogainingas (tai 200-300 dalyvių pritraukiančios azartiškos 2 valandų trukmės orientacinės varžybos, kuriose poromis varžosi pėstieji, bėgikai ir dviratininkai).

Gegužės 25 d., ketvirtadienį, Sporto centro stadione vyks darželinukų olimpiada ir vaikų (U12) futbolo turnyras. Kraštotyros muziejuje bus pristatyta Raimondo Ramanausko knyga „Ukmergės miesto istorija (nuo įkūrimo iki 1919 m.)“ ir atidaryta paroda „Ukmergės miesto raida: archeologinių tyrimų radiniai“. Dieną vainikuos misterija „Vilkošvaistės“, kuri susilaukė didelio dėmesio ir bus rodoma jau antrą kartą. Šiame teatralizuotame pasirodyme pristatomos trijų kartų Vilkmergės, kurios, kalbėdamos su miesto herbo simboliais, pasakoja Ukmergės istoriją nuo mitinių laikų, legendų iki dabarties. Nuo Vilkmergės iki Rockmergės (renginys vyks Kultūros centre).

Gegužės 26 d., penktadienį, numatyti poezijos konkurso „Ukmergiškis dangus buvo tūkstantį kartų platesnis už mano gyvenimą“ (Vladas Šlaitas) laureatų apdovanojimai Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje.

„Šilo“ progimnazijoje organizuojamas greitųjų šachmatų čempionatas.

Vakare Kadrėnų kaime esančiame Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke skambės perkusinės muzikos festivalio muzikinis projektas „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“, kurį atliks Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (dir. Modestas Barkauskas), valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ orkestras, multiinstrumentalistas Yaron Cherniak (Izraelis), tenoras Rafailas Karpis.

Scenoje prie Gastro Pub „Aš būsiu čia“ įvairios alternatyvios roko grupės surengs pasirodymus.

Pagrindinė miesto šventės diena, gegužės 27 d., šeštadienis, bus gausi renginiais.

Rytinė mankšta, Meno mokyklos organizuojamas koncertas ,,Rytmečio kava su spalva ir garsu“, kurio metu tapys mokytoja Raimonda Kielaitė (KIELĖ) bei vaikų ir jaunimo „Išdykynės“, galiūnų varžybos, paplūdimio vyrų ir moterų tinklinis, Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo kikbokso čempionatas LC, naujų Ukmergės piliečių pasveikinimas, Let’s Rock muzikos studijos vaikų koncertas, geriausių 2022 m. CS, rajono sporto klubų sportininkų ir rajono vyrų krepšinio pirmenybių prizininkų apdovanojimai – tai tik pirmoji šventinės dienos dalis.

Vakare šventinėje eisenoje „Rokenrolo paradas“ žygeiviai pasipuoš rokenrolo stiliaus akcentais, pasiims turimus įvairius perkusinius instrumentus ir su puikia nuotaika įsisuks į parado linksmybių sūkurį. O kas pasakė, kad puodas ar keptuvė ne instrumentas?!

Nuotaikingai nuskambės jungtinis ukmergiškių mušamųjų instrumentų orkestras ir ritmo grupė „Ritmas kitaip“. Po šventinio pasveikinimo didžiojoje scenoje šventės dalyviai ir svečiai klausysis Kazimiero Likšos ir grupės, Daddy Was A Milkman, grupės „ba.“ koncertų, po kurių numatytas lazerių šou. Ištvermingiausi galės toliau linksmintis „Afterpartyje“ prie Gastro Pub „Aš būsiu čia“.

Gegužės 28 d., sekmadienį, Sporto centro stadione įvyks Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo kikbokso čempionatas.

Miesto šventės metu taip pat vyks prekybininkų-amatininkų mugė ir turizmo parkas, veiks vaikų žaidimų atrakcionai, lauko parodos, numatyta daug sportinių renginių ir kt.

Šventės programa dar pildoma, derinamas ir kai kurių renginių laikas bei vieta.

Paruošta pagal rajono savivaldybės informaciją

Mus rmia:

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Arunas :
    Durniu laivas, neismanantys istorijos bei jos nesivadovaujantys zmones sves Livonijos ordino zygi i Ukmerge. 1975 metais jau sventem 750 metu jubilieju ir katik buvo Deltuvos gyvenvietes 803 metu gimtadienis

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas