Deltuvos kultūros namuose vykęs atsisveikinimo koncertas sutraukė gausų būrį klausytojų.

Kultūra, Naujausi

Atsisveikino su meno vadovu

Sausio 20-ąją, Deltuvos kultūros namuose atsisveikinome su meno vadovu Kazimieru Piestiniu.

Koncerto metu pasirodė jo suburti kolektyvai – romansinio dainavimo grupė „Svajos“, liaudiškos muzikos kapela „Magaryčios“ bei svečiai – Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Beržynėlis“ (vadovas Vytautas Danauskas).

Iš savo tėčio liaudies muzikanto paveldėjęs muzikinius gebėjimus, Kazimieras juos vaikystėje lavino Rokiškio muzikos mokykloje, vėliau Vilniuje, tuometiniame Juozo Tallat-Kelpšos muzikos technikume, o Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetuose įgijo muzikos ir dainavimo specialybę. Pirmoji jo darbovietė buvo Ukmergės kultūros namai. Vėliau sekė darbas gimtinėje – Zarasų rajone, Samaniuose, Dusetų muzikos mokykloje, Antalieptės technikume.

K. Piestinis.

Panaikinus technikumą, Kazimieras vėl persikėlė į Ukmergę, kur pradėjo dirbti tuometiniame technikume. Vėliau muzikos mokė dabartinėje Antano Smetonos gimnazijoje, vadovavo Ukmergės rajkoopsąjungos moterų chorui, su kuriuo dalyvavo respublikinėse dainų šventėse.

Pastarąjį dešimtmetį (nuo 2013 m.) K. Piestinis – Ukmergės kultūros centro Deltuvos skyriaus meno vadovas. Čia jis subūrė romansinio dainavimo grupę „Svajos“, vadovavo moterų ansambliui, liaudiškos muzikos kapelai „Magaryčios“, buvo Deltuvoje vykusios liaudiškos muzikos kapelų šventės „Kai atėjo subatėlė“ iniciatorius ir vadovas.

Kazimieras – visada santūrus, paprastas, atsakingas, randantis bendrą kalbą su kiekvienu žmogumi, ne tik klausantis, bet ir girdintis kitą.

Padėką už ilgametį kultūrinį darbą jam skyrė šventėje dalyvavę rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, Kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Sigita Rimydienė, etninės kultūros specialistė Vilma Mulevičiūtė-Sabaliauskienė, kolegos, K. Piestinio suburtų kolektyvų nariai.

Bendruomenės ir kultūros svetainės „Deltuvos kultūra“ informacija ir nuotraukos

Renginio metu ilgamečiam vadovui išsakyta daug gražių žodžių.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas