Kultūra

Fotografijos paroda „Sidabrinis sodas“

„Vilkamirgės“ galerijoje (Vienuolyno g. 14, II a.) nuo spalio 28 dienos veikia Emilijos Petrauskienės analoginės fotografijos paroda „Sidabrinis sodas“.

Kaip pasakojo VšĮ „OirA Artless“ parodų kuratorė Oksana Judakova, jau ne vienerius metus tęsiama fotografijų serija – tai autorės nostalgijos vaikystės vasaroms, prabėgusioms atokioje kaimo sodyboje tarp gėlynų ir senų obelų, išraiška.

Fotografija Emilijai davė galimybę atkurti vaikystės sodą ir jo gėlynus, susigrąžinti prisiminimus bei lėto laiko pojūtį. Ir nors keliaujant laiku į praeitį iš šio sodo dingo spalvos, tačiau liko šviesa, kuri dar labiau išryškino augalų formas, struktūras, jų linijas bei tekstūras.

Parodoje pristatomos fotografijos yra sidabro želatinos, Lith arba kalitipijos atspaudai iš šlapio kolodijaus negatyvų. Senovinė šlapio kolodijaus technika kasdienį vaizdą paverčia artimu grafikai (litografijai) ir tokiu būdu šiuos gėlynus priartina prie klasikinės herbariumų vaizdavimo tradicijos.

E. Petrauskienė gimė 1981 metais, užaugo ir gyvena Vilniuje, yra medikė. Greta tiesioginio darbo daugiau nei 10 metų užsiima analogine, senovine fotografija. Didžiausias įkvėpimo šaltinis Emilijai – gamta, angliški sodai, senoviniai moksliniai herbariumai, botaninės iliustracijos ir klasikiniai natiurmortai.

Paroda veiks iki lapkričio 30 d. Ją aplankyti galima darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.

Norintiems eksponatus apžiūrėti savaitgaliais ar švenčių dienomis reikia skambinti tel. 8 656 66 924.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas