Kultūra, Naujausi

Roko grupė „Requiem“ sugrįžo: pristato naują albumą „Karas ir taika“

Daugiau nei 20 metų – tiek prireikė, kad legendinė Ukmergės roko grupė „Requiem“ ir vėl atgimtų bei sudėtų savo gyvenimiškas patirtis į naują albumą „Karas ir taika“. Jo pristatymas spalio 29 dieną rengiamas Ukmergėje. Koncertas vyks Kultūros centre, kartu su grupe pasirodys ukmergiškiai atlikėjai Raminta Naujanytė-Bjelle ir Pijus Opera.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, po kūrybinės pauzės grupė tvirta koja žengia muzikos padangėje ir savo gerbėjams žada dar ne vieną malonią staigmeną. Grupės lyderis, gerai žinomas atlikėjas Tomas Krivickas, gyvena Nyderlanduose, bet džiaugiasi, kad tenka vis daugiau laiko praleisti Lietuvoje.

„Ši vasara buvo itin produktyvi, visą liepos mėnesį su komanda praleidome „Rockmergės” įrašų studijoje ir įrašėme net 11 dainų, teko dirbti ilgas valandas be pertraukų, bet dabar jau galime džiaugtis rezultatais”, – pasakojo Tomas.

Jo teigimu, naujajame albume bus dainų, kurios sukurtos seniai, bet taip ir nebuvo įrašytos ir išleistos, taip pat bus ir visiškai naujų kūrinių.

Kaip sako grupės „Requiem“ lyderis, albumo pavadinimą „Karas ir taika“ lėmė albume esantis tokiu pat pavadinimu kūrinys.

„Ši daina gimė dar gerokai prieš prasidedant Rusijos karui prieš Ukrainą, tuo metu kai Europoje niekas apie karą neturėjo jokių minčių, kai visi sėkmingai sėdėjo karantine ant sofų ir galvojo, kad blogiau jau būti negali. Taip jau susiklostė istoriškai, kad po taikos seka karas, o po karo – taika. Žmonės eina į karą, bet jie nori taikos“, – svarstė „Requiem“ lyderis.

Albumo pavadinimą lėmė ir tai, kad jame susidėjo nemažai dainų vienaip ar kitaip susijusių su karo tema, bet yra ir linksmų, gal net juokingų kūrinių.

Vėliau, galvojant apie vinilinę plokštelę, atėjo idėja taip paskirstyti dainas – vienoje pusėje „Karas”, kitoje – „Taika”, karo dalyje skambės dainos, kurios atspindi sunkias patirtis, o taikos dalyje – linksmesni kūriniai.

„Taip yra dėl to, kad kūryba vyksta visais laikotarpiais – ir tada, kai džiaugiamės, ir tada, kai yra sunku. Todėl ir šis mūsų grupės albumas bus dvilypis, įvairus“, – kalbėjo T. Krivickas.

Dar praėjusių metų vasarą Tomo šeimą sukrėtė skaudi žinia – mirė jo mama. Tokie skaudūs išgyvenimai tiesiog negali nepaliesti, todėl ir jie buvo sudėti į vieną iš albumo dainų.

„Asmeniškai man daina „AtA“ turi magišką ir labai gražų skambesį. Ją rašiau be proto sunkiu metu, kai mirė mano mama, tad ir šią dainą noriu paskirti visiems, kurie jau iškeliavo, ir tiems, kurie taip pat patyrė tą baisų netekties skausmą“, – sakė „Requiem“ lyderis.

Be šių grupės dainų albume „Karas ir taika“ taip pat bus galima išgirsti Alinos Orlovos hito „Mėnulis“ perdirbinį. „Dainą „Lietuva“ su mumis įrašė ir kylantis reperis, ukmergiškis Pijus Opera“, – minėjo T. Krivickas.

Grupės albumo viršelį papuošė ne kas kitas, o Tomo ir Rimos Krivickų vaikai – dukra Mira ir sūnus Danielius.

„Kai su grupe nusprendėme fotografuotis Kopūstėlių raketinėje bazėje, fotografui Tomui Terekui šovė mintis, kad albumo viršelio fotosesijoje pagrindinis veikėjas turėtų būti vaikas, kaip karo priešingybės simbolis, pradėjome dairytis, kokie vaikai galėtų sudalyvauti, kai supratome, kad turime savų“, – juokėsi grupės lyderis.

Grupė „Requiem“ kartu su naujuoju albumu surengė koncertinį turą. Koncertai jau vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, taip pat grupė grojo Alytuje.

„G. ž.“ inform.

Roko grupės „Requiem“ nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas