Renginys bibliotekoje vyko minint kraštiečio V. Šlaito 102-ąsias gimimo metines.

„Istorinė atmintis - dabarties ir ateities pamatas“, Kultūra, Naujausi

Įteikta literatūrinė Vlado Šlaito premija

Rasa GRIŠKEVIČIENĖ

Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė

 

„Labai gera čia būti, tikiuosi, kad ateityje dar teks čia lankytis. Jaučiuosi dėkinga už man parodytą gražų dėmesį!“

 

Ant stalo saulėgrąžos

Žiedas

Ant stalo knygelė

į kurią rašau

šiuos žodžius.

Ant stalo ruduo.

Dabar ir visados.

 

Šiuos padėkos žodžius ir ekspromtu sukurtas eiles viešosios bibliotekos Garbės svečių knygoje antradienį, rugsėjo 27-ąją, minint kraštiečio išeivijos poeto Vlado Šlaito 102-ąsias gimimo metines, paliko 24-oji literatūrinės Vlado Šlaito premijos laureatė poetė, filosofė, rašytoja Aušra Kaziliūnaitė. Premijos laureato diplomą viešniai įteikė rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, gėlių puokštę – savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Julius Zareckas. Laureatę sveikino ir įžvalgomis apie jos kūrybą dalijosi vilnietis rašytojas, publicistas Andrius Jakučiūnas, Ukmergės rajono literatų draugijos pirmininkė Rita Gelūnienė, fotomenininkas Albinas Kuliešis ir kiti.

24-oji literatūrinės Vlado Šlaito premijos laureatė poetė, filosofė, rašytoja A. Kaziliūnaitė.

Premija A. Kaziliūnaitei skirta už penktąją poezijos knygą „Jūros nėra“, kurioje autorė, „pasitelkusi šypsningai mąslias patirtis bei pajautas, meistriškai pasakoja švelnių paradoksų, prisiminimų, sykiais ir socialinių ženklų nestokojančias istorijas. Ir tos istorijos, ir mes patys su savo patirtimis bei pajautomis galbūt ir esame jūra, kurios galbūt ir nėra“, – teigia knygos redaktorius, poetas Donaldas Kajokas, itin artimas Ukmergės bibliotekos bendruomenei, ne kartą viešėjęs bibliotekoje kartu su kauniečiais poetais Viktoru Rudžiansku, Alfu Pakėnu bei kitais bendraminčiais ir jau tada išgirdęs apie literatūrinę Vlado Šlaito premiją.

Neatsitiktinai ir poetas, literatūrologas, premijos skyrimo komisijos narys Vainius Bakas A.Kaziliūnaitės eilėse atranda „labai šlaitišką poezijos vertybę – „nepaprastumą paprastume“, tarsi nebyliai sufleruojančią, kad viskas turi savąją paslapties skraistę ir kartais žvelgiant į nūdienos paprastus dalykus mūsų išankstinis žinojimas tėra primesta visuomenės, konteksto matrica“.

V. Bakas džiaugiasi: „Gera matyti jaunąją, o kartu jau daug pasiekusią poetę mūsų šlaitininkų gretose“, o jo kolegos literatūros kritikai, apžvalgininkai, poetės bičiuliai vieningai pripažįsta, jog A. Kaziliūnaitės knyga „Jūros nėra“ jau vien savo originaliu dizainu, kurio autorė – dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė, yra tikras meno kūrinys.

Renginį savo įspūdingu muzikavimu papuošė Ukmergės meno mokyklos jaunosios violončelininkės (mokytoja Angelė Adamonienė, koncertmeisterė Diana Jukonienė).

„Dėkoju už jaukų ir prasmingą renginį. Iki kitų susitikimų ateityje!“ – tokiu pažadu atsisveikino rašytojas A. Jakučiūnas.

Kristinos DARULIENĖS ir Eglės VĖBRAITĖS nuotraukos

Premijos laureatė paliko įrašą  bibliotekos Garbės knygoje.

Šventę savo įspūdingu muzikavimu papuošė Ukmergės meno mokyklos jaunosios violončelininkės.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas