Kultūra, Naujausi

Želva sukvietė į rajoninę Derliaus šventę

Arvydas PĖŠINA

 

Vis labiau įsibėgėjant rudeniui ateina laikas įvertinti per metus išaugintą derlių. Paskutinį rugsėjo šeštadienį rajono seniūnijų darbuotojai, ūkininkai, žemdirbiai susirenka vis kitoje seniūnijoje pasigirti, kas kuo turtingas, ką gali parodyti kaimynams. Tokia Derliaus šventė „Aniuolų sargų kermošius“ šiais metais buvo surengta Želvoje.

Susirinkusiuosius į renginį sveikino rajono meras Rolandas Janickas, Seimo narys Juozas Varžgalys ir Želvos seniūnas Saulius Rutavičius. Krašto bendruomenių sąjungos pirmininkė Angelė Jokubynienė apdovanojo jubiliejų sulaukusias bendruomenes. Kermošiaus atidaryme nuskambėjo ir Želvos himnas.

Į šventę atvykę svečiai – renginio vedėjai, iš televizijos laidų gerai žinomi aktoriai – Suvalkijos ūkininkai Leonardas (Gied-rius Arbačiauskas) ir Klemensas (Kęstutis Jakštas) pakvietė apsilankyti seniūnijų kiemeliuose. Tuo metu scenoje koncertavo Kultūros centro Želvos skyriaus kapela „Želvelė“, Žemaitkiemio skyriaus humoristinių lietuvių liaudies dainų, talaluškų atlikėjai „Talalinė“ ir Pabaisko skyriaus vokalinis instrumentinis ansamblis „Šilojas“. Muzikantų pasirodymą nuotaikingai baigė svečiai – grupė „Rakija Klezmer Orkestar“.

O žiūrovai tuo metu ragavo ir balsavo už gardžiausią seniūnijų išvirtą „košelieną“ (šaltieną) ar gražiausią „kašiką“ (krepšį) su rudens gėrybėmis. Kadangi šis kermošius, tai – amatininkų, prekybininkų, gaspadinių, žemdirbių, ūkininkų, kaimo verslininkų mugė, čia buvo galima įsigyti visko – nuo saldainių iki medaus, nuo daržovių iki vaisių… Kol suaugusieji dairėsi po prekyvietes, vaikai galėjo pažaisti mėtydami pintus žiedus ar lenktyniaudami su maišais.

Kiekvienos seniūnijos kiemelis varžėsi savo išmone, žiūrovai buvo viliojami visokiomis priemonėmis. Vepriai siūlė medaus, Šešuoliai kvietė atpažinti grūdus, Siesikai atvežė paragauti tikro kaimiško rūgpienio su virtomis bulvėmis. Žemaitkiemis demonst-ravo pačių pasigamintą aparatą, purviną ir tamsiai rudą vandenį paverčiantį švariu, tyru, geriamu. Už atliktą užduotį ar atspėtą klausimą šventės svečiai gaudavo 10 „derlerių“, kuriuos galėjo išsikeisti į arbatą Želvos arbatinėje „Pas Rachelę“…

Šventei baigiantis paskelbti konkursų rezultatai. Suskaičiavus žiūrovų padovanotus pinigėlius paaiškėjo, kad „Gardžiausia košeliena“ išvirta Lyduokiuose, o „Gražiausias rudens gėrybių kašikas“ surinktas Šešuolių seniūnijoje. Sunkiausia bulvė svėrė 670 gramų ir atkeliavo iš Taujėnų, ten pat užaugo ir didžiausia morka (850 g), burokėlis iš Šešuolių svėrė 2 900 gramų, kopūstas iš Pivonijos – daugiau kaip 13 kilogramų, sunkiausias svogūnas (600 g) ir moliūgas (48,5 kg) į šventę atvežti iš Pabaisko.

Burtai lėmė, kad kitais metais Derliaus šventė vyks Žemaitkiemyje.

AUTORIAUS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas