R. Zinkevičius.

„Istorinė atmintis - dabarties ir ateities pamatas“, Kultūra

Po parodos atidarymo – filmas apie kūrėją

Arvydas PĖŠINA

Kultūros centro dailės galerijoje įsikūrė tautodailininkai. Tradicinėje parodoje žiūrovams pristatoma daugiau kaip šimtas 34 autorių darbų. Parodos atidarymo metu susirinkusieji ne tik apžiūrėjo pateiktus kūrinius, bet ir naują Tautodailininkų sąjungos sukurtą filmą apie Rimantą Zinkevičių.

Parodoje pristatoma Ukmergės krašto dailė. Eksponuojamos medinės skulptūros, paveikslai, batika, rankšluostinės, juostos…

Parodos atidarymo metu rajono tautodailininkų vadovas R. Zinkevičius paminėjo, jog nors karantino metu tautodailininkai parodų neorganizavo, tačiau „dalyvavo visuose įmanomuose renginiuose, kurie vyko“.

Šios parodos naujovė – Rasos Laskauskienės ir Stasės Černiauskienės sodai. Pasak R. Zinkevičiaus, jie „papuošė paro-dą“. Taip pat pristatomas unikalus kūrinys – tautodailininkės Romos Radzevičienės 92 metų motinos Vincentos Morkūnienės siuvinėtas paveikslas „Taika ir meilė“. Jis pradėtas kurti dar prieš 65 metus Igarkoje, o baigtas jau grįžus į Lietuvą. Nauja ir tai, kad demonstruojama net dešimt Anelės Stancikienės tapytų paveikslų. Paprastai tautodailininkai parodai siūlo tik po kelis darbus. Šiuo atveju skirta daugiau vietos, nes tapytoja nori įstoti į Tautodailininkų sąjungą. „Tokiu būdu jai sudaryta galimybė surengti savo darbų mini parodėlę“, – sako R. Zinkevičius.

Atidarant parodą menininkas Julius Zareckas pastebėjo, jog tautodailė yra pamatas, ant kurio „stovi kultūra“. Nes jeigu nebūtų tautodailės, neturėtume, pavyzdžiui, ir šiuolaikinio meno, nes nebūtų su kuo lyginti naujovių.

Atidarius parodą tautodailininkai persikėlė į šokių salę, kur buvo pristatytas filmas apie Ukmergės tautodailininkų vadovą, skulptorių, rajono Garbės pilietį R. Zinkevičių. Tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas pastebėjo, kad apie tautodailininkus sukurta jau ne viena juosta. Tik reikia iš trijų tūkstančių sąjungos narių atrinkti žmogų, apie kurį ji bus kuriama. Tokie filmai skiriami jaunimui, pamokoms, edukacijai, Lietuvos pristatymui. „Tai filmas ne apie Rimą, o apie visą jūsų kraštą. Tai mūsų tautodailei reikšmingų žmonių įamžinimas“, – sakė J. Rudzinskas.

AUTORIAUS nuotraukos

Tautodailininkai pateikė kūrinių įvairiomis temomis.

Susirinkusieji apžiūrėjo eksponatus.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas