Italijos studentų kolektyvas „Art Percussion Ensemble“.

„Istorinė atmintis - dabarties ir ateities pamatas“, Kultūra, Naujausi

Ukmergėje vėl skambės būgnai

Arvydas PĖŠINA

 

Į Ukmergę kovo pradžioje grįžta būgnų ir perkusijų gaudesys. Po metų pertraukos Kultūros centre Kovo 11-ąją vėl rengiamas Tarptautinis perkusinės muzikos festivalis „Percussion Ukmergė 2022“.

Kaip pasakojo festivalio meno vadovas, Latvijos muzikos akademijos mušamųjų instrumentų klasės vadovas, Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris, Ukmergės rajono mero Padėkos ženklo laureatas Edgars Saksons, pagaliau festivalyje gros italai, kurie Ukmergėje turėjo muzikuoti dar prieš dvejus metus. Tuomet jiems atvykti į Lietuvą sutrukdė prasidėjusi COVID-19 pandemija.

Šiais metais pilnoje muzikos instrumentų scenoje pirmasis festivalyje pasirodys pasaulinio garso muzikantas Filippo Lattanzi iš Italijos. Jis gros ir solo, ir kartu su Lietuvos kameriniu orkestru. Pastarajam pirmą kartą Ukmergėje diriguos jaunas lietuvių dirigentas, kylanti šalies muzikos žvaigždė Karolis Variakojis.

G. Griniūtė, F. Lattanzi, K. Variakojis.

Antroje dalyje pasirodys Italijos studentų kolektyvas „Art Percussion Ensemble“, kuriam vadovauja Massimo Pastore. Šis ansamblis ypatingas tuo, kad jis kasmet kinta – tai lemia jaunųjų muzikantų kaita.

Pirmą kartą koncertą ves LRT radijo ir televizijos laidų vedėja Gerūta Griniūtė. Ji žiūrovams žinoma kaip „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvė, „Dainų dainelės“ vedėja, komisijos narė Nacionalinėse Eurovizijos atrankose, kanalo LRT PLIUS kultūros žinių laidos „Kultūros diena“ vedėja, muzikinės laidos „Tarp dalių (ne)plojama“ kūrėja ir vedėja. Ir tai tik dalis jos veiklos sričių.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Ukmergėje skambėjęs koncertas kovo 12-ąją keliaus į sostinę. Kaip ir prieš dvejus metus atlikėjai programą pristatys Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Tai pirmieji festivalio koncertai šiais metais. Planuojama, kad kiti festivalio koncertai vyks Miesto šventės metu, gegužės pabaigoje.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas