„Ukmergės krašto atradimai“, Kultūra

Ukmergė tarpukario spaudoje

Arvydas PĖŠINA

Ukmergės rajono savivaldybė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga išleido leidinį „Ukmergė 1918–1940 metų Lietuvos Respublikos spaudoje“. Juliaus Zarecko sudarytoje rinktinėje pateikiami visi straipsniai ar jų dalys, kuriuose paminėtas mūsų miestas.

642 puslapių knyga prasideda Vasario 16-osios aktu. Rinktinėje Ukmergė aprašoma kaip vienas iš penkių, vėliau – vienas iš dešimties pirmaeilių šalies miestų, apskrities centras, buvęs netoli demarkacinės linijos su okupuotu Vilniaus kraštu. Knygoje pateikiami ūkiniai, ekonominiai, kultūriniai, švietimo miesto bruožai, leidžiantys susidaryti vaizdą, kaip, laikui bėgant, jis vystėsi, augo, keitėsi – kas atsirado naujo ar buvo išsaugota sena.

Įdomios ukmergiškių leistų laikraščių ištraukos. Jose ne tik miesto gyvenimo kronika, bet ir skelbimai, reklamos, kuriose pateikiami adresai, telefonų numeriai. Atsispindėjo ne tik tai, kas buvo svarbiausia miestui, bet ir įvykiai, dominantys bulvarinę spaudą.

Knygoje, kaip rašo jos sudarytojas J. Zareckas, pateikiama istorinė mozaika, marga ir įvairiaspalvė, tačiau gan ryškiai atspindinti tam tikrą Ukmergės gyvenimo tarpsnį, kuris vaizduojamas to meto spaudoje.

Autorius dėkoja Ukmergės kraštotyros muziejaus muziejininkui Raimondui Ramanauskui ir leidinio redaktorei, Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorei Rasai Griškevičienei už pagalbą išleidžiant rinktinę.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas